Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Zatrzymana Ukrainka za wjazd do Polski

Reklama

Zatrzymana Ukrainka za wjazd do Polski

17 126131 wynik

PODHALE. Ukrainka została zatrzymana przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Kobieta miała zakaz wjazdu do Polski. Teraz nie dość, że musi opuścić Polskę, to ma jeszcze zakaz wstępu do pozostałych państw Schengen na okres 3 lat.


Wczoraj 27 listopada funkcjonariusze PSG w Zakopanem przeprowadzali kontrolę legalności pobytu wśród pasażerów jednego z busów linii międzynarodowych. - Podczas prowadzonych czynności zatrzymali oni cudzoziemkę, która widniała w bazach danych, jako osoba niepożądana w RP – wyjaśnia sierż. szt. SG Michał Tokarczyk, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

- Okazało się, że obywatelka Ukrainy w sierpniu br. została zobowiązana do opuszczenia Polski, w związku z naruszeniem przepisów pobytowych. Ponadto orzeczony został wobec niej zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP przez okres 6 miesięcy.

Niestety kobieta, nie zastosowała się do orzeczenia i wjechała na teren strefy Schengen przez granicę ukraińsko-słowacką. Stamtąd, busem jednej z linii międzynarodowych, udała się do Polski.

- Wobec zatrzymanej cudzoziemki Komendant PSG w Zakopanem wydał decyzję zobowiązującą do opuszczenia terytorium RP. W stosunku do Ukrainki orzeczony został również zakaz wjazdu do Polski, a także wszystkich pozostałych państw obszaru Schengen przez okres 3 lat.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama