Podhale Region

Piątek, 25 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 27 Maj 2018 11am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Prawo Oszuści - Metoda na policjanta

Reklama

Oszuści - Metoda na policjanta

IMG 0483 wynik

POWIAT TATRZAŃSKI. Znowu pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze „na policjanta”. Dzisiaj w godzinach południowych do trzech mieszkanek Zakopanego zatelefonował mężczyzna przedstawiający się jako policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Karol Zieliński lub Andrzej Zieliński.

- Mężczyzna poinformował o prowadzonej przez Policję akcji rozpracowywania szajki przestępców składających się z pracowników banku, którzy weszli bezprawnie w posiadanie danych osobowych, w związku z czym pieniądze znajdujące się na ich koncie są zagrożone – relacjonuje Krzysztof Waksmundzki z KPP w Zakopanem. Wyjaśnia on, że mężczyzna ów nakazał kobietom nie wychodzić z domu bo mogą być obserwowane, a ich telefony mogą być na podsłuchu.

- Rzekomy policjant w czasie rozmowy prosi o nie rozłączanie się z nim a następnie wybranie na klawiaturze telefonu numeru 997 lub 112 celem otrzymania dalszych instrukcji.

Policja przestrzega, że jest to jeden z przykładów metody działania oszustów na tzw. „policjanta” zmierzający do wyłudzenia pieniędzy.
- W przypadku otrzymania podobnego telefonu należy się bezwzględnie rozłączyć- jest to bardzo ważne aby połączenie zostało przerwane, nie wykonywać żadnych instrukcji przekazywanych przez dzwoniącego, nie przekazywać nikomu żadnych pieniędzy, niezwłocznie powiadomić Policję pod nr 997 lub 112.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama