Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Wkrótce 3 grudnia - Audycja w radio Kraków po sesji naukowej w „Podhalance”

Reklama

3 grudnia - Audycja w radio Kraków po sesji naukowej w „Podhalance”

sesja profwaksmundzki 1
sesja profwaksmundzki 2

PODHALE/LUBLIN/KRAKÓW. Już w niedzielę 3 grudnia o godzinie 12.07 w radio Kraków w cyklu pt. „W kręgu nauki” będzie można posłuchać audycji o profesorze Andrzeju Waksmundzkim. Jest ona niejako pokłosiem sesji naukowej pt. „O Profesorze, co Podhale miał w duszy”, która odbyła się w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu, a patronat medialny nad nią pełniło radio Kraków..

W spotkaniu w Nowym Targu wzięła udział córka profesora Andrzeja Waksmundzkiego - prof. Monika Waksmundzka -Hajnos , która także przyjęła zaproszenie na rozmowę w Radiu Kraków.

Warto przypomnieć, że 7 grudnia br. przypada 19 rocznica śmierci prof. ANDRZEJA WAKSMUNDZKIEGO – „PITAGORASA z WAKSMUNDA”. Był on rodowitym góralem urodzonym koło Nowego Targu w 1910 r., który został specjalistą w zakresie chemii fizycznej , chromatografii, fizykochemii zjawisk powierzchniowych oraz technologii światłowodów. Po II wojnie światowej zamieszkał i pracował w Lublinie.

Na Podhalu kultywuje się pamięć o nim. Jest patronem Szkoły Podstawowej w OSTROWSKU, gdzie mieszkał w czasie II wojny światowej , a niedawno Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zorganizowała specjalną sesję jemu poświęconą, zatytułowaną niezwykle wymownie „O PROFESORZE, CO PODHALE MIAŁ W DUSZY” .

Fotografia  R&A

Reklama