Podhale Region

Środa, 23 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Wkrótce 1. grudnia. W Górę Nilu – Od Kairu Do Asuanu z Markiem Doktorem

Reklama

1. grudnia. W Górę Nilu – Od Kairu Do Asuanu z Markiem Doktorem

nil17

NOWY TARG. 1. grudnia o godz. 17.00, w sali 44 Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie z goszczącym już wcześniej w mieście prof. nadzw. dr hab. inż. Markiem Doktorem. Jego temat to: W Górę Nilu – Od Kairu Do Asuanu. Spotkaniu towarzyszy pokaz multimedialny.
Organizatorzy spotkania z podróżnikiem, badaczem i erudytą to Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.

Prof. Marek DOKTOR jest kierownikiem Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki AGH w Krakowie oraz wykładowcą PPWSZ w Nowym Targu.

Brał udział w trzech kilkumiesięcznych wyprawach antarktycznych działających w obrębie Szetlandów Południowych i Półwyspu Antarktycznego, organizowanych przez Polską Akademię Nauk, w tym jednej wyprawie polsko-argentyńskiej, działającej na wyspie Seymour na Morzu Weddella. Był też członkiem inte¬rdys¬cypl¬inar¬nej (archeologiczno – geologiczno-etnograficznej) polskiej wyprawy w Andy, działającej przez ponad pół roku w Peru w rejonie dorzecza Huaury oraz objazdowej ponad miesięcznej podróży po Peru. Kilkakrotnie przebywał w Argentynie, a także na Kubie, w Brazylii, Urugwaju, Senegalu, Wyspach Kanaryjskich, Algierii.

Zwiedził też wiele krajów europejskich m.in. Niemcy, Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię, Bułgarię, Chorwację, Rosję, Austrię, Włochy, Hiszpanię, Francję, Holandię.

Oprócz tego, że naukowcem i podróżnikiem, jest też redaktorem naczelnym czasopisma Geotourism/Geoturystyka.

Zapraszamy!

Fotografia  R&A

Reklama