Podhale Region

Wtorek, 22 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański

Reklama

Powrót neurochirurgii do stolicy Podhala

NOWY TARG. Oddział neurochirurgiczny w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II zostaZespół lekarzy oddziału neurochirurgiinie uruchomiony ponownie po ponad siedmiu latach przerwy. Rusza już 1 lipca. Ordynatorem został neurochirurg dr n. med. Sławomir Dyszkiewicz.

Trzeźwość – polskie „być albo nie być”. V Kongres na Podhalu

kongtrzez18LUDŹMIERZ – NOWY TARG. Czołówkę polskich terapeutów i liderów ruchu abstynenckiego, animatorów grup oraz zaangażowanych w to dzieło duszpasterzy zgromadził V Ogólnopolski Kongres Trzeźwości na Podhalu. Trwał on trzy dni, w Ludźmierzu i w Nowym Targu, upamiętniając też 30. ocznicę Kongresu, na którym podczas Mszy św. w ludźmierskim Sanktuarium kazanie głosił ks. prof. Józef Tischner. Rolę głównego organizatora spełnił ludźmierski Oddział Związku Podhalan.

"Serce Podhala" w gronie najlepszych klastrów w Polsce (aktualizacja)

PODHALE. Klaster Energii „Serce Podhala” współtworzony przez PEC Geotermia PodIMG 20180509 130251 1 768x576halańska i Gminę Szaflary znalazł się w elitarnym gronie wyróżnionych klastrów w Polsce. Certyfikat w Ministerstwie Energii w imieniu klastra odebrali Rafał Szkaradziński, wójt gminy Szaflary oraz Paweł Kupczak, wiceprezes PEC Geotermia Podhalańska.

Trzydniowy V Kongres Trzeźwości na Podhalu – w 30. rocznicę I Kongresu. Gościmy ruchy abstynenckie z całej Polski

kongzap181LUDŹMIERZ – NOWY TARG. Ludźmierski Oddział Związku Podhalan i Sanktuarium oraz Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa goszczą jubileuszowy V Kongres Trzeźwości na Podhalu. To wydarzenie, organizowane w 30-tą rocznicę I Kongresu Trzeźwości, ściągnie do nas uczestników ruchów abstynenckich i członków wspólnot z całej Polski, terapeutów, animatorów oraz grono znakomitych prelegentów, z przedstawicielami Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu włącznie. Dlatego mieszkańcy Podhala zainteresowani uczestnictwem proszeni są o zgłaszanie się do organizatorów.

Pierwsza łopata wbita. - Ciepło będzie ekologiczne, ekonomiczne, dostępne – przekonuje MPEC (aktualizacja)

MPECłopata18NOWY TARG. Łopata została wbita w trawnik za „Biedronką” przy ul. Podhalańskiej. Wykop pobłogosławił ks. Jan Karlak. Tak oficjalnie i uroczyście rozpoczęła się potężna inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - budowa i rozbudowa sieci ciepłowniczej. Koszt przedsięwzięcia zaplanowanego na kilka najbliższych lat sięgnie 17 milionów. 7 pochodzić będzie ze środków własnych MPEC-u, a 10 to bezzwrotna dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. MPEC czeka też na nowy geotermalny odwiert, z którego ciepło popłynie w stronę Nowego Targu.

Powiatowy św. Florian – z dobrymi nadziejami

Florian18POWIAT NOWOTARSKI. Dzień św. Floriana, w którym obchodzony jest Międzynarodowy dzień Strażaka, przypada wprawdzie na 4 maja, ale Małopolską tradycją jest uczestniczenie w powiatowych uroczystościach przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej PSP. Ponieważ komendant nie zdoła odwiedzić wszystkich powiatów równocześnie, terminy obchodów są różne. W powiecie nowotarskim strażackie święto zaplanowano na połowę maja, w imieniny Zofii. Splendoru dodało mu 100-lecie odzyskania niepodległości.

Rusza przebudowa dworca PKP w Zakopanem

ZAKOPANE. W końcu rusza przebudowa zabytkowego dworca PKP. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji nie tylko przez mieszkańców, ale i turystów. Koszt inwesDSC 1150 wyniktycji to 16 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne wynosi około 8 mln zł.

Złote Ciupagi i targowe nagrody - rozdane

targciup18NOWY TARG. Dziś w południe, w drugim dniu 32. Podhalańskich Targów Budownictwa, Instalacji i Wnętrz, przyznawane były tradycyjne Złote Ciupagi za najlepszy, innowacyjny produkt oraz inne targowe nagrody. Wśród wyróżnionych nie ma jednak ani jednego producenta z Nowego Targu.

50. Festiwal z wsparciem Papieskiej Uczelni i Patronatem Pary Prezydenckiej

ZAKOPANE. 50. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich będą popularyzować studenci kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu PapieskieDSC09359go im. Jana Pawła II w Krakowie za sprawą podpisanej umowy pomiędzy władzami stolicy Tatr, a władzami „Papieskiej Uczelni”. Będą oni pracować w biurze prasowym Festiwalu.

XXXIII Targi Budownictwa – pod hasłem walki o czyste powietrze

t23targibud18NOWY TARG. Podhale – region z dużym potencjałem gospodarczym, który przejawia się zwłaszcza w branży budowlanej. Dlatego Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz tak dobrze przyjęły się w mieście i wpisały się w wiosenny pejzaż regionu. Tego roku jednak mają one szczególną misję – włączenia się także w proekologiczny nurt walki o czyste powietrze dla Podhala. Takie też hasło przyświecało tegorocznej edycji.

Walka o wolność Polaków i Amerykanów w 100 lecie odzyskania Niepodległości

NOWY TARG. W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej został wygłoszony niezwykły wykład pt. „100 lat razem. Ludzie, historiDSC09367a, przyszłość” przez Johna C. Law, zastępcę ambasadora USA w Polsce. W dzisiejszym wydarzeniu udział wzięli też: konsul generalny Stanów Zjednoczonych z Krakowa - Walter Braunohler oraz konsul ds. polityczno – ekonomicznych z Krakowa - Thomas Zia

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama