Podhale Region

Wtorek, 12 grudzień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 12 Gru 2017 6pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański

Reklama

Pragmatyka, gospodarka, przedsiębiorcy i innowacje

Rozmowa z posłem Edwardem Siarką o zmianach w Rządzie RP i w strukturach Solided siarka88arnej Polski, która tworzy obóz Zjednoczonej Prawicy.

Zamknięte ulice w związku z wichurą (aktualizacja)

POWIAT TATRZAŃSKI. Silny halny jest sporym zagrożeniem w Stolicy TaRCB wichury2OK wyniktr, a także dla całego Podtatrza. Zamknięte są już niektóre z ulic w Zakopanem. Policja ostrzega i prosi o zachowanie szczególnej ostrożności.

Radni powiatowi ciekawi sytuacji w PZD. – Wyjechały trzy samochody dokumentów… – mówi starosta

P2910701POWIAT NOWOTARSKI. Na sesji Rady Powiatu, pierwszej po akcji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Powiatowym Zarządzie Dróg, skutkującej zatrzymaniem w areszcie tymczasowym wicedyrektora – pytany o szczegóły i powody tych wydarzeń starosta Krzysztof Faber musiał radnym przybliżać znane mu na razie okoliczności sprawy.

Św. Mikołaj - patron dobroci

JABŁONKA. 12 regionalne spotkanie z wyjątkowym świętym, bo świętym Mikołajem zostało zorganizowane jak już co roku w jabłonczańskiej gminie. Zapraszając na nie ks. Grzegorz Łomzik, główny sprawca wydarzenia wraz z wójtem gminy Jabłonka Antonim Karlakiem i starostą Krzysztofem Faberem podkreślili, że w dzisiejszym świecie pełnyDSC 0164m chaosu, sporów, pogoni za szczęściem potrzebne jest działanie, które zaowocuje dobrocią i radością, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Władysław Borzęcki-Mocarny. Nikogo nie wydał. Sześć dni wisiał na lipie przed kościołem

Mocarny171LUDŹMIERZ. W uroczystość o wymiarze powiatowym przerodziło się upamiętnienie heroicznej postaci Władysława Borzeckiego-Mocarnego z Ludźmierza. Był on konspiratorem ludźmierskiej siatki oddziału Bolesława Duszy „Szaroty” z Odroważa Podhalańskiego. Okrutną śmiercią z rąk Gestapo zginął w rodzinnej wsi 8. grudnia 1943 r.

Ponad 3,5 mln zł na chodniki i drogę

GMINA SZAFLARY. 4 inwestycje w tym roku wspólnie zrealizował Powiat Nowotarski i szaflarzańska gmina. W sumie kosztowały one ponad 3,5 mln złotych. Wspólne podsumowanie zostało zorganizowane w SkrzypIMG 8828 wyniknem podczas oficjalnego otwarcia zmodernizowanego odcinka drogi wraz z chodnikiem. Inwetycje poświęcił ks. proboszcz Adam Biłka.

Plac targowy w Ochotnicy z dofinansowaniem marszałka

OCHOTNICA DOLNA. Wieś będzie mieć zupełnie nowy plac targowy dla mieszkańców. BędzieDSC 5351 on czynny codziennie. W sumie na terenie Małopolski az w 10 gminach będą nowe targowiska. Samorząd Województwa Małopolskiego na ten cel z PROW przeznaczył w sumie 6,8 mln zł. Inwestycje zostaną zakończone w połowie 2019 roku.

Węzeł gordyjski Grela przetnie nowa koncepcja

Grel171NOWY TARG. Jedno z najbardziej feralnych komunikacyjnie miejsc na terenie miasta to skrzyżowanie ulic św. Anny i Grel: trudne, niebezpieczne, z wąskim gardłem zjazdu. Ruch w tym miejscu zintensyfikowała coraz gęstsza zabudowa ulic Grel, Grel Boczna, Partyzantów. Droga przez Grel w stronę Ludźmierza jest też alternatywą dla często „zakorkowanej” ul. Ludźmierskiej. Tymczasem tego problemu kierowców i mieszkańców nie udaje się rozwiązać od kilkunastu lat.

Barbórka z mszą św. w tunelu pod Lubniem

RABKA-ZDRÓJ. „Barbórka” na terenie uzdrowiska i jego okolic była bardzo uroczysta. Była msza święta JAN 4878w tunelu pod Luboniem Małym, a także zabawa dla pracowników zakładów górniczych.

Są pieniądze na przebudowę placu w Kuźnicach i otoczenia dworca kolejowego

ZAKOPANE. W zeszłym tygodniu zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął konkurs na środki przyznawane z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działania 4.5.2. – nisko-emisyjny transport miej1625 01 wynikski. Zakopane otrzymało 21 milionów dofinansowania dla dwóch kluczowych przedsięwzięć. Oznacza to, że uwzględniając wcześniejsze dofinansowania, Urząd Miasta Zakopane pozyskał już ponad 60 milionów złotych.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama