Podhale Region

Wtorek, 22 maj 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 26 Maj 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Barbórka z mszą św. w tunelu pod Lubniem

Reklama

Barbórka z mszą św. w tunelu pod Lubniem

JAN 4878

RABKA-ZDRÓJ. „Barbórka” na terenie uzdrowiska i jego okolic była bardzo uroczysta. Była msza święta w tunelu pod Luboniem Małym, a także zabawa dla pracowników zakładów górniczych.

Mszę świętą koncelebrowali: ks. infułat Stanisław Olszówka oraz proboszcz Parafii Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie ks. Jan Fryźlewicz.

Do Rabki-Zdroju na zaproszenie pracownika Zakładu Górniczego w Rabce Zdroju, Kazimierza Drzyzgi po raz pierwszy na "BARBÓRKĘ" przyjechali pracownicy Zakładów Górniczych wydobywających wody mineralne, termalne i solanki z: Krynicy Zdroju, Buska Zdroju, Tylicza, Muszyny, Szczawy, Bukowiny Tatrzańskiej.

Obecni byli również emerytowani pracownicy Zakładu Górniczego Rabka Zdrój – inż. Józef Mateja, inż. Jan Zięba oraz były Kierownik Ruchu – inż. Zenon Całyniuk.

- W programie całodniowego pobytu w Rabce Zdroju było: wejście do tunelu kopanego pod Małym Luboniem – na zaproszenie inż. Bogdana Kaciuby, Kierownika Ruchu Zakładu Górniczego budowy tunelu drogi S7. Zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz Muzeum im. Władysława Orkana, a także spacer przy tężni solankowej. Kulminacyjnym punktem dnia była tradycyjna górnicza "KARCZMA PIWNA" w Kawiarni Zdrojowej – wyjaśnia Kazimierz Drzyzga. Dodaje, że wraz z uczestnikami wszystkim górnikom składa serdeczne życzenia z okazji ich święta tradycyjnym górniczym pozdrowieniem "Szczęść Boże".

Wielka galeria zdjęć - Fot. Jan Ciepliński

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama