Podhale Region

Poniedziałek, 23 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 25 Lip 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Samochód i sprzęt ratunkowy dla Raby Wyżnej z funduszu sprawiedliwości

Reklama

Samochód i sprzęt ratunkowy dla Raby Wyżnej z funduszu sprawiedliwości

IMG 20180109 100234 wynik

RABA WYŻNA. Strażacy OSP wzbogacili się o nowy sprzęt ratunkowy, a także samochód ratowniczy. Było to możliwe dzięki podpisaniu umowy przez gminę o współfinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

- Gmina Raba Wyżna podpisała umowę dotacji na realizację zadań z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – wyjaśnia wójt Andrzej Dziwisz. Dodaje, że w ramach umowy zakupiono 7 zestawów ratownictwa medycznego PSP R -1 (torba + szyny + deska) oraz 2 defibrylatory automatyczne, które zostały przekazane na rzecz OSP z terenu Gminy Raba Wyżna.

To nie wszystko co dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, otrzymali strażacy ochotnicy z terenu rabiańskiej gminy. – Umowa dotyczy też zakupu lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego ze zbiornikiem 1 000 l., który został przekazany jednostce OSP Raba Wyżna, należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – podkreśla wójt Dziwisz. Zapewnia, że nabycie samochodu oraz sprzętu przyczyni się do szybszej, sprawniejszej i bezpieczniejszej interwencji wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Raba Wyżna

w podejmowanych akcjach bojowych, a także zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców z terenu gminy, a także ościennych gmin.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama