Podhale Region

Sobota, 17 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 16 Lis 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Porozumienie Babicza z Turskim z poparciem PiS

Reklama

Porozumienie Babicza z Turskim z poparciem PiS

DSC03848
DSC03846
DSC03844
DSC03850

GMINA CZARNY DUNAJEC. Wójt Józef Babicz ubiegający się o swą reelekcję podpisał wczoraj porozumienie z swym byłym kontrkandydatem Tomaszem Turskim. W jego myśl nie tylko kandydat PiS na wójta poprał Józefa Babicza, ale i razem z poparciem poseł Anny Paluch utworzyli wspólny klub w ramach Rady Gminy.

- Cieszę się, że PiS uczestniczące w wyborach samorządowych wprowadziło 12 radnych do Rady Powiatu. To także nasi kandydaci tworzą sejmik. Mamy w sumie 24 radnych w Sejmiku Województwa Małopolskiego i po 12 latach Sejmik i Zarząd Województwa Małopolskiego będzie w rękach Prawa i Sprawiedliwości. Cieszę się też z tej współpracy, która rodzi się w Gminie Czarny Dunajec. Gratuluję obu uczestnikom wyborów i panu wójtowi, którym jest w II turze, i mojemu koledze z Prawa i Sprawiedliwości Tomaszowi Turskiemu. Cieszę się też z tego, że 6 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości będzie radnymi gminy Czarny Dunajec – mówiła poseł Anna Paluch, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie nowotarskim.W swym wystąpieniu mówiła o działaniach rządu na rzecz Polaków i podkreślała, że rząd traktuje równo mieszkanców zarówno Warszawy, jak i innych części Polski, bo żyć powinno się tak samo w Warszawie, jak w Czarnym Dunajcu.

Wyjaśniła też, że PiS udziela wójtowi Babiczowi swego poparcia, jako osobie mającej duże doświadczenie i znajomość terenu, co w połączeniu z energią Tomasza Turskiego przyniesie dobre efekty. W myśl, tego porozumienia, gdy wójtem pozostanie Józef Babicz, jego zastępcą będzie Tomasz Turski, a członek partii Prawa i Sprawiedliwości będzie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy. Powstanie też wspólny klub w Radzie złożony z przedstawicieli komitetów: Solidarni z Wyborcami oraz Prawa i Sprawiedliwości, którego szefem będzie przedstawiciel PiS.

- Mam duży szacunek i uznanie dla wójta Babicza – mówił z kolei radny wojewódzki z ramienia PiS Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Przypomniał, że gdy inni mówili o kłopotach skoczni w Zakopanem, wójt Babicz po prostu wybudował skocznię w swej gminie, gdy inni swych zawodników hokeistów wożą na treningi na Słowację, to wójt Babicz po prostu wybudował lodowisko.

- Ponieważ za tym porozumieniem stoi pani poseł Anna Paluch wierzę, że tak jak wiele innych jej inicjatyw zapewne i ta zakończy się powodzeniem – dodał Marek Wierzba.

Głos swego poparcia dla wójta Babicza udzieli także radni powiatowi, a Jacek Turski przypomniał, że wójt Józef Babicz niedawno od prezydenta RP za zasługi w pracy w samorządzie otrzymał Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski.

Warto przypomnieć, że wójt Józef Babicz gmina czarny Dunajec nieprzerwanie rządzi od 16 lat.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama