Podhale Region

Sobota, 17 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 16 Lis 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Zmiany w Czarnym Dunajcu i w Rabce, w Krościenku po staremu

Reklama

Zmiany w Czarnym Dunajcu i w Rabce, w Krościenku po staremu

urnawyborcza

POWIAT NOWOTARSKI. W trzech gminach Nowotarszczyzny były drugie tury wyborów. Są zmiany. W gminie Czarny Dunajec po 16 latach stanowisko wójta zajmie Marcin Ratułowski. W Rabce z kolei stanowisko obejmie Leszek Świder. Natomiast w Krościenku wójtem pozostanie Jan Dyda.

Po 4 kadencjach jest zmiana w Czarny Dunajcu. Wójta Józefa Babicza zastąpi po 16 latach nowy wójt Marcin Ratułowski, dotychczasowy radny Rady Gminy Czarny Dunajec. Otrzymał on 4797 głosów66,87%, a Józef Babicz - 2377 głosy (33.13%). .

Jedynie 12 głosami wygrał z Stanisławem Gawędą Jan Dyda. Zdobył on 1587 głosów, a Stanisław Gawęda 1575. Tym samym dotychczasowy wójt uzyskał 50,19% poparcia, a jego przeciwnik - 49,81%.

W Rabce Leszek Świder zdobył 4023 głosy- 57.75%. , a jego kontrkandydat Rafał Hajdyła - 2943 głosy 42.25%.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama