Podhale Region

Wtorek, 21 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Sie 2018 7pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Podsumowany program z Funduszu Sprawiedliwości z ministrem Ziobro
Rogoźnik – sportowy, rekreacyjny, patriotyczny

Rogoźnik – sportowy, rekreacyjny, patriotyczny

Pod patronatem medialnym Podhale Region. ROGOŹNIK. Dwie odsłony miały IV Rogoźni...

Tłumna Strefa Rodzinna, rękodzielnicy z sześciu krajów, jarmarkowe akcje

Tłumna Strefa Rodzinna, rękodzielnicy z sześciu krajów, jarmarkowe akcje

NOWY TARG. Poza miejscem głównych wydarzeń 18. Jarmarku Podhalańskiego, czyli ry...

Artyści warszawskich teatrów – rozrywka z najwyższej półki

Artyści warszawskich teatrów – rozrywka z najwyższej półki

NOWY TARG. Teatr Buffo Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza już gościł w Nowym...

Uroczystość na Okrąglicy. Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej poświęconej Przemkowi Jończykowi

Uroczystość na Okrąglicy. Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej poświęconej Przemkowi Jończykowi

GÓRY. Kaplica na Okrąglicy została wybudowana w 1987 r. przy akceptacji ówczesne...

„Złote Gody”, czyli 50 MFFZG na polanie i w namiocie

„Złote Gody”, czyli 50 MFFZG na polanie i w namiocie

Pod patronatem medialnym Podhale Region. ZAKOPANE. Niedziela była dniem oficjaln...

Roztańczony korowód 50 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Roztańczony korowód 50 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Pod patronatem medialnym Podhale Region ZAKOPANE. Tuż po mszy świętej górale z c...

Reklama

Podsumowany program z Funduszu Sprawiedliwości z ministrem Ziobro

DSC08040

RABKA-ZDRÓJ. Uroczyście dzisiaj podsumowano pilotażowy program Funduszu Sprawiedliwości, w ramach którego w całej Małopolsce udało się zakupić sprzęt ratowniczy dla Ochotniczych Straży Pożarnych w sumie za kwotę 10 mln złotych. To nie koniec w tym roku do strażaków trafi kolejne 100 mln złotych.

- Skąd taka decyzja? Po pierwsze chciałem oddać szacunek strażakom, ratującym życie, tym których własne życie i zdrowie jest bezpośrednio zagrożone. To wy służycie, wykonujecie rodzaj misji narażając się – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wyjaśnił też dlaczego na program pilotażowy została wybrana Małopolska. - Dlaczego zaczęliśmy od Małopolski? Poza duchem sprawczym, jakim był sam Edward Siarka, nie kryje mojej słabości do ziemi Małopolskiej, bo przecież z tej ziemi się wywodzę. Dodał, że sprawdzono program, jak działa i już teraz jest decyzja o przekazaniu kolejnych 100 mln z Funduszu Sprawiedliwości na potrzeby OSP, tym razem w skali całego kraju. - Będziemy uruchamiać kolejne programy dla poszczególnych województw, po to, aby właśnie OSP miały lepszy i bardziej profesjonalny sprzęt do ratowania życia i zdrowia. Dziś chcę oddać pokłon waszemu bohaterstwu, poświeceniu. Niech Bóg wam błogosławi, abyście dalej przynosili chwałę sobie i całej formacji i ratowali równie skutecznie ludzkie zdrowie i życie.

- Panie ministrze, druhny, druhowie, samorządowcy myślę, że dzisiaj dla strażaków, naszego województwa to jest dzień wyjątkowy – mówił poseł Edward Siarka, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Podkreślił, że podsumowany jest program bardzo ważny dla strażaków, którzy ratują ludzkie życie. Dodał, że w ramach programu w Małopolsce zakupiono ponad 600 toreb medycznych, ponad 200 defibrylatorów, 10 sztuk innego sprzętu oraz 14 samochodów. – To wielki zastrzyk finansowy, to duże wydarzenie historyczne.

Z kolei wiceminister Michał Woś podkreślił, że bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze, jednak ważny jest też aspekt sprawiedliwościowy. - Fundusz sprawiedliwości to są środki pochodzące od przestępców, to świadczenia, które sądy zasądzają na rzecz poprawy bezpieczeństwa, na rzecz przeciwdziałania przestępczości, przeciwdziałania pokrzywdzonym – mówił. Podkreślił, że ważnym aspektem programu jest to, że pieniądze te nie pochodzą z podatników, a wprost od przestępców, zwłaszcza tych drogowych. - Już od piątku rozszerzamy program na całą Polskę i od piątku co dwa tygodnie będzie ogłoszenie nowego konkursu na każde kolejne województwo.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Potem na terenie amfiteatru były przemówienia i pokazy, a wśród nich pokaz udzielania pomocy ofiarom wypadku. Wzięli w niej udział liczni przedstawiciele jednostek OSP z Małopolski, a także samorządowcy: wójtowie, starosta Krzysztof Faber, radny wojewódzki Marek Wierzba oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wiceminister Michał Woś i poseł Edward Siarka, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W pilotażowym programie ministra sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości udział wzięły 172 gminy, z których wpłynęły wnioski, z tego pozytywnie zostało zaopiniowanych z nich 145.
Z terenu powiatu nowotarskiego środki z Funduszu otrzymały OSP z gmin takich jak: Jabłonka, Raba Wyżna, Nowy Targ, Poronin, Lipnica Wielka, Biały Dunajec, Łasze Niżne, Szaflary, Krościenko n/D, Kościelisko, Czorsztyn oraz miasta Nowy Targ.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Wiadomości

Setting

Sport

Setting

Społeczeństwo

Setting
Fotografia  R&A

Ogłoszenia drobne

CIEŚLA SZALUNKOWY
( / Praca)

noimage
08-20-2018

ELEKTROMONTER BEZ JĘZYKA
( / Praca)

noimage
08-20-2018

szukam pracy
( / Praca)

noimage
08-20-2018

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama