Dotychczasowa siedziba - czeka na nabywcę Fot. Anna Szopińska POWIAT NOWOTARSKI. Starostwo porządkuje swój zasób nieruchomości. W docelowej jego siedzibie, czyli Bursie im. Kostki Napierskiego, trwa termomodernizacja. Kilka innych nieruchomości przeznaczonych jest do wydzierżawienia lub sprzedaży.

Biurowiec jest pojemny, do tego dochodzi część działki Fot. Anna Szopińska Kwotę kilkakrotnie Na placu Bursy umowy kontynuuje samo starostwo Fot. Anna Szopińska wyższą od wywoławczej udało się powiatowi niedawno uzyskać w przetargu na dziesięcioletnią dzierżawę tzw. trzeciego stawu krauszowskiego – akwenu o powierzchni 6,5 hektara, z przeznaczeniem na hodowlę ryb, wędkarstwo, sporty wodne. Wynik przetargu musi być jeszcze zaakceptowany przez wojewodę.

Pozostaje wszakże powiatowi do zbycia jeszcze sporo atrakcyjnych działek na Kokoszkowie i w tym przypadku trzeba się pewnie będzie zastanowić nad obniżeniem ceny.

Nie wydzierżawiony pozostaje plac przy Bursie, który do końca czerwca pozostawał w użyczeniu dla MMKS, mimo, że Klub kierował do powiatu prośbę o przedłużenie umowy. Zarząd zdecydował o samodzielnym już kontynuowaniu umów, jakie z kilkoma podmiotami miał zawarte MMKS. Są to m.in. właściciele stoisk handlowych (w liczbie dziewięciu) wykorzystywanych w jarmarkowe dni i ośrodek szkolenia kierowców. Dzierżawiony jest też kawałek dachu Bursy pod maszt. Decyzja o wstrzymaniu się z wydzierżawianiem placu wynikała z niemożności przewidzenia, jaka powierzchnia będzie potrzebna wykonawcom na czas robót.

Wkrótce, bo 5 września, ma się rozstrzygnąć przetarg na dotychczasową siedzibę powiatowego Zarządu Dróg, przy ul. Szaflarskiej 102, czyli budynek biurowy wraz z częścią działki. Drogownictwo w październiku przeniesie się bowiem do obiektów powyżej szpitala, adaptowanych i rozbudowanych przez lato na jego docelową siedzibę. Ceną wywoławczą dla tej nieruchomości jest 850 tys. zł. Przetarg może być emocjonujący.