uzdrowiska umRABKA-ZDRÓJ.  Wszystko wskazuje na to, że  być może już niedługo Uzdrowisko Rabka S.A. zostanie przejęte przez samorząd województwa małopolskiego. Marszałek Witold Kozłowski będzie  monitował w tej sprawie u premiera Mateusza Morawieckiego.  
 
Niedawno na zaproszenie Witolda Kozłowskiego, marszałka Małopolski spotkali się: Marta Malec-Lech, członek zarządu województwa małopolskiego, Jadwiga Kawwa, prezes Uzdrowiska Rabka, Wiesław Pióro, prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów oraz Jerzy Kopeć, dyrektor Departamentu Skarbu i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. 
 
To wówczas prezesi Jadwiga Kawwa i Wiesław Pióro potwierdzili duże zainteresowanie przejęciem przez samorząd uzdrowisk w Krynicy-Żegiestowie i Rabce, którym prezesują. 
 
Z kolei marszałek Witold Kozłowski wyraził zadowolenie, że ten bardzo ciekawy projekt będzie realizowany przez właściwe organy korporacyjne oraz władze samorządowe województwa małopolskiego. To dlatego już w najbliższym czasie marszałek Kozłowski wystosuje list intencyjny w tej sprawie do Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów.
 
Źródło: UM