slodka1 logo

ZDROWIE. Jesteśmy Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży chorym na cukrzycę typu 1. Pragniemy Państwa zachęcić do włączenia się w akcję pomocy osobom cierpiącym na ten rodzaj choroby.

Doświadczenie, jakie codziennie zdobywamy w naszej pracy pozwala nam na coraz skuteczniejsze działanie i przyczynia się do poprawy sytuacji życiowej nie tylko dzieci i młodzieży zmagających się z tą niewidzialną,nieprzewidywalną oraz nieuleczalną chorobą, ale także ich rodzin, które są dla nich pielęgniarkami, psychologami, strażnikami, ale przede wszystkim oparciem i nadzieją w trudnych chwilach zwątpienia i przygnębienia.

Żyjemy obecnie w czasach, w których postęp technologiczny osiągnął już taki poziom, że loty w kosmos nie stanowią najmniejszego problemu a „wyprodukowanie” niektórych organów przy pomocy drukarek 3D zajmuje chwilę jednak paradoksalnie w wielu przypadkach nieświadomość społeczna, lęk oraz brak podstawowej wiedzy na temat danej choroby w tym przypadku cukrzycy typu 1 jest często powodem dyskryminacji i odtrącenia tych osób. Sytuacja ta wymaga systematycznej edukacji społeczeństwa, poprzez różnego rodzaju kanały i środki medialne, do których mamy dostęp. Konieczne jest uświadomienie, iż cukrzyca a zwłaszcza cukrzyca typu 1 nie jest barierą, która powoduje zamknięcie drzwi do poznania świata i realizowania własnych celów. Wśród szerokiego świata postaci polityki, filmu czy też sportu jest wiele znanych twarzy chorujących na cukrzycę typ 1, m.in. Lech Wałęsa, Tom Hanks, Sharone Stone, Michał Figurski, Michał Jeliński.

ct1media

W najbliższym czasie tj. 14 listopada 2019 r. w dniu obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą organizujemy w szkołach w całej Polsce akcję edukacyjną „Kącik diabetyka”. Będzie ona miała na celu zaznajomienie dzieci i młodzieży a także ich rodziców oraz nauczycieli z aspektami tej choroby, jakie niesie ze sobą zagrożenia i skutki. W założeniach tej akcji jest także zwrócenie uwagi na problem, z którym spotykamy się coraz częściej, a mianowicie zwiększającej się liczby zachorowań na cukrzycę typu 2 także wśród osób młodych. Wynika to bezpośrednio z braku aktywności fizycznej, nieprawidłowej i źle zbilansowanej diety a także z innych złych nawyków życia codziennego. W 2006 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych uchwaliła rezolucję uznającą cukrzycę za pierwszą niezakaźną epidemię współczesnej cywilizacji.

Apel powyższy kierujemy do Państwa prosząc jednocześnie o wsparcie naszych działań bądź to finansowe bądź na innych płaszczyznach. Poszukujemy osób lub firm, które w każdy możliwy sposób mogą przyczynić się do promowania naszej szczytnej działalności poprzez dystrybucję ulotek, udostępnienie nawet niewielkiej powierzchni reklamowej na samochodach lub też w formie stacjonarnej.

W tym miejscu chcielibyśmy wymienić niektóre z akcji, jakie udało nam się zorganizować:
• umieszczenie reklamy na 3 autobusach MKS w Dębicy,
• umieszczenie plakatów w 90 gablotach przed wejściami na stacje metra w Warszawie,
• umieszczenie 200 plakatów w autobusach MZK w Słupsku.
Wielokrotnie gościliśmy też w telewizji, prasie bądź w internecie za każdym razem zwracając uwagę na trudy i przeciwności losu, na jakie napotykają dzieci chore na cukrzycę typ 1 oraz ich rodziny.

Podsumowując, chcemy Państwu podziękować za poświęcenie uwagi i zapoznanie się z naszym apelem. Osoby, które chciałyby się włączyć w dzieło niesienia pomocy dzieciom i młodzieży chorującym na cukrzycę typu 1 prosimy o kontakt telefoniczny pod nr
telefonu 507 386 384 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

A dla osób zainteresowanych podajemy w stopce numer konta do wpłat:
Nr konta 04 1240 4357 1111 0010 7513 7644
Tytuł wpłaty „DAROWIZNA”

dvcv