policzgin19TATRY.  Dzisiejszej nocy, podczas wspinaczki na Kazalnicę Mięguszowiecką w Tatrach, zginął policjant Komisariatu Policji w Jordanowie. Po 26-letnim nowotarżaninie, który zmarł w nowotarskim szpitalu po kilku dniach walki o życie, jest to kolejna ofiara trudnych warunków w górach.

27-letni st. sierż. Paweł Burdyl od 9 lat pracował w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, natomiast jego pasją w wolnym czasie były góry.

Od 2014 r. dbał o ludzkie bezpieczeństwo - nie tylko jako policjant, ale jako ratownik GOPR Grupy Beskidzkiej, niosąc pomoc turystom w górach. Wspinał się nie tylko po polskich górach, ale też zdobywał szczyty poza granicami naszego kraju m.in.: Matterhorn (Szwajcaria), Elbrus (Gruzja), Kazbek (Gruzja), Uszba (Gruzja), Tenduli (Gruzja).

Jako narciarz reprezentował Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej, odnosząc znaczące sukcesy:

- I miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach jako dwuosobowa grupa z kolegą w konkurencji  Spacer Narciarza

- II miejsce w zawodach narciarskich objętych honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji w Kluszkowcach w konkurencji Slalom Gigant.

Był zaangażowanym, pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem.

Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

Źródło: komenda policji w Suchej Beskidzkiej