P3560792NOWY TARG. Dziś o godz. 10.30 uroczyście zostanie otwarta ok. 1300-metrowa droga między Niwą a Grelem. Na ten bezpieczny skrót łączący rozległy obszar osiedla Niwa z centrum mieszkańcy północnej części miasta czekali od lat.

A jest on bardzo ważny jest dla zmotoryzowanych, dla pieszych wędrujących, by załatwić sprawunki w mieście i dla uczniów codziennie wyruszających do szkół. Droga wychodzi z początkowej części Grela i biegnie  w górę, łącząc się z drogą do szkoły i kościoła. Jej otwarcie to radość i ulga dla wszystkich zmuszonych do tej pory poruszać się bardzo niebezpieczną, „wypadkową” i często zakorkowaną „zakopianką”.

P3560831

Poprawa bezpieczeństwa pieszych i zmotoryzowanych oraz ułatwienia komunikacyjne były właśnie celem  inwestycji. Po śladzie tej drogi idzie również gazociąg, który zasili szkołę, kościół i całe osiedle na Niwie. Gdy wcześniej dużym problemem było doprowadzenie gazu na Niwę, dzięki budowie tej drogi stało się ono możliwe.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 9 milionów, z czego 4 miliony 441 tys. miasto pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych, znalazłszy się na pierwszym miejscu rankingowej listy województwa.

1300 metrów nowej drogi

Fot. Anna Szopińska