dnawae

W sobotę, 27 czerwca, około godziny 22, w Kościelisku Kirach doszło do postrzelenia 28-letniego Dariusza N. z Olszówki (powiat limanowski) przez policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

W wyniku tego postrzału mężczyzna zmarł. W tragiczny wieczór miał on być widziany, wraz z grupą podejrzanie zachowujących się osób, w miejscu, które od pewnego czasu było pod stałą obserwacją zakopiańskiej Policji. Podejrzewali oni bowiem, że w pobliżu stadionu biathlonowego w Kirach dochodzi do przypadków kradzieży paliwa. Funkcjonariusz miał oddać strzał w trakcie pościgu za uciekającymi mężczyznami.

Dariusz N. został trafiony w głowę. Na miejscu zdarzenia odnaleziono przedmioty świadczące o tym, że mogło tam dojść do próby kradzieży. Wśród znalezionych rzeczy znajdowały się m.in. kanistry i kominiarki. Pozostaje pytanie, czy użycie broni w tym przypadku było zasadne. Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wiadomo, że funkcjonariusz, który strzelił do mężczyzny, został przesłuchany. Może zostać postawiony mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Ani Prokuratura, ani Policja,nie wydały jednak jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie okoliczności zdarzenia. Zbierane są wnioski, przesłuchuje się świadków.

Wiemy, że Dariusz N. był już skazany za kradzieże. Krewni, a także rodzina jego narzeczonej, z którą spodziewał się dziecka, są przekonani o tym, że w tej sytuacji był niewinny. Utrzymują, że w ten wieczór przypadkiem znalazł się w pobliżu stadionu w Kirach.