koronzoska20POWIAT NOWOTARSKI. 32 zlecone testy, ok. 80 osób w kwarantannie – to epidemiczny bilans tylko trzech minionych dni w powiecie nowotarskim. Trzy osoby trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, jedna pozostaje w izolacji domowej.

Przypadek 20-ty to kobieta w wieku ok. 75 lat, z objawami Covid-19. Przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego, jest teraz w stanie poważnym, ale stabilnym. Akurat ona brała udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel-Bułeckuli. Od osób, z którymi się kontaktowała, jutro będą pobierane wymazy.

Kolejną zakażoną jest kobieta w tym samym wieku. Koronawirusa stwierdzono u niej podczas rutynowych badań przed planowanym zabiegiem. Jest co prawda bezobjawowa, ale pozostaje w szpitalu zakaźnym.

22-gie potwierdzone zakażenie w powiecie nowotarskim przytrafiło się ok. 50-letniemu mężczyźnie, który na razie przebywa w izolacji domowej. Następny przypadek to 45-letnia kobieta, jak i jej poprzedniczki hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim.

Od początku epidemii w powiecie nowotarskim wyzdrowiało 12 zakażonych, natomiast 11 osób jest w trakcie leczenia.

Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, ponawia apel o noszenie maseczek, dystans i rozwagę. Tylko tak możemy nie narażać się wzajemnie i ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa.

Na wyniki zleconych przez Sanepid testów poczekamy prawdopodobnie dwie doby.