maciej stuhr foto

Na swoim profilu zamieścił wiadomość o stanie zdrowia ojca i ważny przekaz.

 Przypomnijmy: Jerzy Stuhr trafił do szpitala w nocy z 12 n 13 lipca z podejrzeniem udaru mózgu. Jego stan był poważny. Przebywał tam dwa tygodnie, a poważnych skutków udaru udało się uniknąć dzięki szybkiej pomocy lekarzy.

29 lipca pan Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala. Wiadomość przekazał jego syn, Maciej Stuhr za pomocą mediów społecznościowych:

Ponieważ mój Tato nie dorobił się póki co Facebooka, w jego i rodziny imieniu bardzo pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w ostatnich tygodniach! Ekipie ratunkowej z Rabki, szpitalowi w Nowym Targu oraz szpitalowi w Prokocimiu za fantastyczną, szybką i profesjonalną pomoc. Każdej pielęgniarce, oddziałowym, ratownikom i fizjoterapeutom oraz oczywiście lekarzom wielkie dzięki i brawa dla Was! Dziękujemy z całego serca!

 

W przypadku udaru mózgu, absolutnie kluczowe są pierwsze godziny. Jeśli niepokoi Was stan kogoś w Waszym otoczeniu, jeśli utrudniony jest kontakt, człowiek nagle inaczej reaguje, nie potrafi wyciągnąć ręki, wskazać czegoś palcem, dotknąć sobie czubka nosa - nie zastanawiacie się, wzywajcie karetkę. Nie dzwońcie po wujka Mietka, który jest lekarzem, nie wieźcie autem pacjenta do szpitala- dzwońcie na 112. To najlepszy rodzaj pomocy, który taki człowiek może otrzymać!

 

Jeszcze raz dziękujemy, także za wszystkie ciepłe słowa, które do nas nieustannie napływały! Serdecznie pozdrawiamy! Komisarz Ryba wraca do akcji!

 Maciej Stuhr

 

 

Zdjęcie z ojcem zamieściła też Marianna Stuhr.

 

marianna stuhr z ojcem

W komentarzach obojga Stuhrów pojawiło się wiele życzeń zdrowia, do których i my się przyłączamy.