straz zdjecie1CZARNY DUNAJEC. Aż 700 uczestników z 56 drużyn pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Małopolski bierze dzisiaj udział w Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych na terenie gminy. Rywalizacja jest spora, wszak to zwycięzca będzie reprezentował województwo na mistrzostwach Polski.

straz zdjecie2straz zdjecie3straz zdjecie4Zawody otworzył zastępca komendanta wojewódzkiego PSP starszy brygadier Józef Galica wraz z prezesem zarządu oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP Edwardem Siarką. A potem była już mocna rywalizacja. - Mimo zimna atmosfera jest gorąca – mówi prezes Edward Siarka. Przypomina, że do tej pory w historii zawodów najlepsze wyniki z Podhala osiągnęła dziewczęca drużyna z Wróblówki. Jak będzie w tym roku? Okaże się już niedługo.
Tradycja zawodów pożarniczych jest mocno zakorzeniona na Podhalu i w całej Polsce. Warto bowiem pamiętać, że Ochotnicza Straż Pożarna to jedna najliczniejszych organizacji w Polsce liczącą blisko 70 tysięcy członków, a w tym ok. 5 tysięcy kobiet.
W tym roku zawody odbywają się według najnowszych unijnych standardów regulaminu CTIF. Ich organizatorem jest Państwowa Straż Pożarna.