Fot. RabkolandRABKA-ZDRÓJ. Tegorocznym mistrzem Polski w dmuchaniu gumy balonowej został 19 letni Bartłomiej Ślósarczyk z Rabki-Zdroju. Tytuły pierwszego i drugiego wicemistrza zdobyli również rabczanie. Miejsce drugie - Marcin Caputa, a trzecie – Konrad Urbańczyk. Gratulujemy!

Tym razem słynne już mistrzostwa zgromadziły około 60 osób, z tego w finale rywalizowało 30. Zwycięzca Bartłomiej Ślósarczyk, wydmuchał 23 cm balona, wicemistrz Marcin Caputa – 22 cm, a drugi wicemistrz Konrad Urbańczyk 0 21,8 cm! Tym samym był jedynie o 0,2 mm gorszy od poprzednika, rywalizacja była wręcz zawzięta.Fot. Rabkoland - FinalisciDopiero siódme miejsce przypadło w udziale Lucynie Chuderskiej z Tenczynka, która w 2007 roku wydmuchała największego, jak do tej pory w historii Mistrzostw, balona w Polsce, o średnicy aż 23,5 i do dziś jej rekordu nie udało się nikomu pobić. Choć tym razem niewiele już brakowało, bo zaledwie 0,5 cm. Warto też dodać, że tegoroczny mistrz w ubiegłym roku zdobył miejsce trzecie. Jak sam mówił, do zawodów ćwiczył tym razem tydzień, mając nadzieję na lepszy, niż w ubiegłym roku wynik.
Zawody sędziowały: Estera i Kasia, szefem biura zawodów była Karolina, a mistrzostwa nadzorował kierownik zawodów Krzysztof Służałek. Prowadzącym imprezę był Naczelny Kontroler Rekordów Podhala - Czesław Bajer ze Skomielnej Białej. Fot. Rabkoland - mistrzZwycięzcy otrzymali: puchary, dyplomy, certyfikaty balonowca, okolicznościowe zegary, XI księgę Polskie Rekordy i Osobliwości. Mistrz otrzymał też 300 zł.
Imprezę, jak co roku zorganizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych przy współudziale z Parkiem Rozrywki Rabkoland.