zach 640x480zach 640x480ZAKOPANE. Ostro zaprotestowali przeciwko pracy przewodniczącego Rady Miasta radni z klubów Platformy Obywatelskiej i Twojego Zakopanego. Poszło o termin sesji absolutoryjnej.

Radni mieli głosować nad absolutorium dla burmistrza za wykonanie budżetu za 2011 rok tydzień temu. W ostatniej chwili Jerzy Zacharko, przewodniczący rady zmienił termin.

- Bał się pan, że nie osiągnie celu politycznego, bo było nieobecnych dwóch radnych z pana klubu – mówi Leszek Behounek, radny Zakopanego. - Ustalając inny termin niż wcześniej zaplanowany wykluczył pan z życia publicznego połowę mieszkańców miasta, których my reprezentujemy. Stanowczo przeciw pana pracy protestujemy!

Działanie przewodniczącego skrytykowała tez radna Bożena Solańska.

- Aby głosować nad absolutorium musiałam opuścić obóz harcerski i wrócić znad morza – mówi. - Działania przewodniczącego i opozycji to działania polityczne, nie mają nic wspólnego z pracą na rzecz samorządu, ale polegaja na personalnych atakach na burmistrza.

- Dziękuję za te opinie – odpowiada Zacharko. - Proszę nie robić wycieczek politycznych, tylko skupić się na merytorycznym podejściu do uchwalenia absolutorium.

Głosowanie nad ta uchwałą rozpocznie się już niebawem.