fbgfd

Pracowity weekend zakopiańskiej drogówki. Pięciu kierowców „straciło” prawa jazdy, dziewięć odholowanych samochodów z rejonu Morskiego Oka i siedemnaście interwencji drogowych. Kierowca rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość, miał zakaz jazdy samochodem i był poszukiwany!

Piękna pogoda, dobre warunki drogowe spowodowały, że w weekend wielu kierowców – turystów „pozwoliło” sobie na zbyt wiele na tatrzańskich drogach. Zakopiańska drogówka zaakcentowała swoją obecność na drogach w jej efekcie pięciu kierowców „straciło” prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy. Nasz kierowca rekordzista zatrzymany za przekroczenie prędkości w miejscowości Biały Dunajec na drodze krajowej K-47 oprócz pierwszego przewinienia okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd celem odbycia kary więzienia, a ponadto zdecydował się na jazdę pomimo zatrzymanych mu uprawnień do kierowania pojazdów mechanicznych.

31-letni kierowca z powiatu chrzanowskiego został zatrzymany. W rejonie drogi prowadzącej do przejścia granicznego w Łysej Polanie również działania zakopiańskiej drogówki i miejscowych policjantów zakończyły się odholowaniem dziewięciu samochodów. Po raz kolejny przypominam o zmianie organizacji ruchu w tym rejonie.

Policyjne działania nadal trwają i już niebawem na tatrzańskich drogach będzie można spotkać motocyklowe patrole policyjne. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych.

KPP Zakopane/R.Wieczorek