zatrzymany 30 latek

Policjanci nowotarskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w piątek wieczorem w Nowym Targu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W piątek wieczorem poszkodowana kobieta wsiadła do swojego samochodu. Nagle dwóch mężczyzn podeszło do pojazdu, otworzyli drzwi, doprowadzili ją do stanu bezbronności, używając wobec niej gazu i zabrali plecak z pieniędzmi. Napastnicy ze skradzionym łupem uciekli.

Policjanci szybko wytypowali sprawców, którymi okazali się dobrze im znani mężczyźni. Pierwszy z nich, 55-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ został zatrzymany we wtorek rano. Mężczyzna działał w recydywie, był wcześniej karany m.in. za przestępstwa przeciwko życiu, a w ubiegłym roku opuścił zakład karny. Następnego dnia policjanci zatrzymali drugiego napastnika. 30-latek z gminy Jabłonka został zatrzymany w Lasku, kiedy jechał samochodem. 30-latek również w przeszłości był karany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo mężczyzna kierował oplem bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju (art.280 kk), a następnie Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 30-latek odpowie również za jazdę bez wymaganych uprawnień oraz w stanie po użyciu alkoholu.

Za rozbój (art.280§1 kk) grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, natomiast jeżeli sprawca posługuje się niebezpiecznym narzędziem (art.280§2 kk) podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

zatrzymany 55 latek 1 0

KPP Nowy Targ/Dorota Garbacz