IMG 8169https://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/4138000/4138215-wybory-do-pe-657-323.jpg

EUROWYBORY. Już 26 maja 2019 roku po raz kolejny odbędą się wybory Parlamentu Europejskiego. Tym razem w trzynastu okręgach wyborczych oddamy głosy na 52 kandydatów, którzy reprezentować będą Polskę w Parlamencie Europejskim . Wybory te , wbrew częstym opiniom mają duże znaczenie, bo to decyduje o kształcie Unii Europejskiej na najbliższe cztery lata.

 

Tocząca się obecnie dyskusja czy Unia Europejska ma tworzyć coś w rodzaju scentralizowanego  państwa , czy też być unią ojczyzn, wymaga od każdego wyborcy podjęcia decyzji zgodnej z jego poglądami, ale przy uwzględnieniu tego, co najważniejsze, czyli dobra Polski. Mieszkańcy szeroko pojętego Podhala głosują w Okręgu Wyborczym nr 10 , obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie. Zarejestrowano w nim 25 Komitetów Wyborczych , na listach których znajdują się :

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
1       GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria       0       filolog angielski       Kraków 
2       JARUBAS Adam Sebastian  - wykładowca akademicki, Błotnowola      
3       SZEJNA Andrzej Jan - prawnik, Końskie-Izabelów        
4       SUFIN-JACQUEMART Ewa Anna - socjolog, Warszawa        
5       SONIK Bogusław Andrzej -  poseł do Parlamentu Europejskiego, Kraków 
6       MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga - nauczyciel - trener,  Mogilany       
7       NIEDZIELA Dorota - lekarz weterynarii, Kęty    
8       WARDZAŁA Robert Marian - manager, Tarnów 
9       BIŃCZYCKA Elżbieta - filolog polski-teatrolog, Kraków  
10      CYRAŃSKI Adam Zbigniew - manager, Kielce 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
1       BERKOWICZ Konrad Szczepan - informatyk, Kraków  
2       LEWICKI Dawid Marian - politolog, Kielce   
3       WAWER Michał Jan - radca prawny, Warszawa        
4       SKUPIEŃ Andrzej - audytor systemów informatycznych, Biały Dunajec  
5       ŁACH Barbara Janina - przedsiębiorca,  Zabawa  
6       CIESIELCZYK Marek - politolog, Tarnów  
7       MARSZAŁEK-WOJCIECHOWSKA Edyta Barbara  - technik ekonomista, Jastrzębia      
8       LECHOWICZ Maria Barbara - przedsiębiorca,  Tarnów  
9       MICHAŁOWSKI Ernest Cezary - specjalista prawa Unii Europejskiej, Stara Dębowa Wola      
10      KULIŃSKA Lucyna Michalina -  nauczyciel akademicki, Kraków 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
1       KUKIZ-SZCZUCIŃSKI Paweł Wiktor -  lekarz,  Klonów  
2       KUBICZEK Piotr Janusz - przedsiębiorca,  Kraków  
3       ZIELIŃSKA Elżbieta Joanna - politolog, Kobylanka     
4       KIERPIEC Daniel Józef  - prawnik, Kęty    
5       MARTYNIUK Kamilla Monika  - artysta plastyk, Kraków 
6       FOGIEL-LITWINEK Magdalena Izabela - nauczyciel, Suków   
7       SŁOWIK-MACIEJEWSKA Klaudia Katarzyna  - adwokat, Raciborowice    
8       SADŁOŃ Narcyz Michał  - lekarz,  Kościelisko     
9       AONDO-AKAA Bawer - teolog,  Kraków  
10      KACZMARCZYK Norbert Jakub - poseł na Sejm RP, Czajęczyce      

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
1       ORKISZ Jan  - pracownik samorządowy,   Olkusz  
2       ŁAŚ Maria Bogusława  - tłumacz, Gronków 
3       STYCZEŃ Oskar Szymon -  tłumacz języków obcych włoskiego i hiszpańskiego, Kielce  
4       ZAWADA Tomasz Leszek - informatyk, Kraków  
5       SZMIT-MORZE Agnieszka Ewa - przedsiębiorca,  Kielce 
6       KWIECIEŃ Ewa Mariola -  politolog, Kraków  
7       KUSIAK-KOBYLARZ Barbara Maria - emeryt,  Tarnów  
8       BURZAWA Mateusz Ryszard - religioznawca,   Kraków  
9       SZYMAŃSKA Monika Anna - psycholog,       Kraków
10      JEDYNAK Roman Waldemar - ekonomista,      Kraków 

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA
1       ŻÓŁTEK Stanisław Józef  -  matematyk,       Kraków  
2       PACIEJ Andrzej Stefan  - nauczyciel matematyki,   Piątkowa      
3       KRZCIUK Tomasz Andrzej  - politolog,  Kraków 
4       DZIĘGIEL-GĄDEK Magdalena Sylwia - asystent parlamentarny,  Kraków  
5       KOWACKA Barbara Magdalena -  technik wiertnik, Kraków  
6       SIERANT Maciej Zbigniew - technik wiertnik, Kraków 
7       ŁĘCKA Joanna Barbara - fotograf, Ruda Śląska    
8       ŻMIGRODZKI Stanisław Michał -  inż. mechanik,   Słomniki       
9       FĄFARA Katarzyna Beata  - księgowa, Kraków  
10      SZATAN Jarosław Kazimierz - przedstawiciel handlowy, Olkusz  

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI
1       ZAJĄC Krzysztof Jan  - naukowiec,  Rudawa  
2       CHOLEWA Martyna Katarzyna  - handlowiec,  Końskie 
3       NOWAK Alicja -  nauczyciel, Gorlice 
4       GURGUL Maciej Jan - pracownik biurowy, Rzuchowa      
5       MARCINKOWSKA Albina Anna - nauczyciel, Kolonia Mrowina
6       SŁABY Marta  - nauczyciel, Żeleźnikowa Wielka     
7       BĄCHOR Łukasz Paweł - przedsiębiorca,  Wolbrom 
8       KRZYSZTOFOWICZ Anna  - doradca klienta, Stary Wiśnicz   
9       SZCZYKUTOWICZ Rafał  - inżynier mechanik,  Lechów 
10      MIKLER Arkadiusz Paweł - przedsiębiorca,  Gaj     

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1       SZYDŁO Beata Maria  - parlamentarzysta, Przecieszyn    
2       LEGUTKO Ryszard Antoni - nauczyciel akademicki, Mników 
3       JAKI Patryk Tomasz  - politolog, Warszawa      
4       TARCZYŃSKI Dominik - parlamentarzysta, Kielce  
5       BERNACKI Włodzimierz - nauczyciel akademicki,   Nowe Brzesko   
6       BARTUŚ Barbara Halina -  prawnik, Lipinki 
7       DUDA Elżbieta - parlamentarzysta, Skała  
8       CIEŚLAK Michał - parlamentarzysta, Oblekoń 
9       MULARCZYK Arkadiusz  - adwokat, Nowy Sącz       
10      KRUPKA Anna Maria  - socjolog, Wola Starogrodzka      

KOMITET WYBORCZY RUCH PRAWDZIWA EUROPA - EUROPA CHRISTI
1       CIURASZKIEWICZ Marek Tadeusz  - inżynier budownictwa, Kielce 
2       MATONOG Marzena Maria  - manager, Zubrzyca Górna  
3       POTOCZEK Paweł  - przedsiębiorca,  Kraków  
4       FULARA Krzysztof Stanisław -  dziennikarz, Tarnów  
5       MUCHA Marta Magdalena -  handlowiec, Bochnia 
6       KRÓL Magdalena  -  kucharka,  Tuchów  
7       WÓJCIK Edyta Sylwia - księgowa, Biskupice       
8       TABASZ Piotr Józef  - nauczyciel,  Kraków  

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
1       GDULA Maciej Roman  - nauczyciel akademicki,   Warszawa       
2       MARENIN Małgorzata Diana  - nauczyciel, Kielce  
3       TERLECKI Tomasz Jerzy - ekolog,  Kraków  
4       NOWORYTA Anna Maria - pracownik samorządowy,   Czyżówka        
5       JABŁOŃSKI Jacek Andrzej - przedsiębiorca,  Tarnów 
6       DŁUGOSZ Bogusława   - sprzedawca, Bartków
7       BOCHEŃSKI Jakub Józef -  ekonomista, Podrzecze       
8       WILCZYŃSKA Maria Bernadeta  - przedsiębiorca,  Raciborsko      
9       LEŚNIAK Tomasz Marek  - politolog      
10      TWARDOSZ Lilija 0 Bawer Aondo-Akaa    -  Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 , 10 (Kraków)     9,

 Publikujemy listy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby każdy mógł się zastanowić nad, tym na kogo i dlaczego chce oddać głos. 
 Pamiętajmy, bierzemy udział w wyborach , bo każdy głos może się okazać tym decydującym.