piklotzap119NOWY TARG. Tego roku kolejna, XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego planowana jest już na początek wakacji. Dwa dni tej imprezy organizowanej przez Aeroklub Nowy Targ : 6 i 7. lipca, znów zapowiadają się jako ciąg powietrznych atrakcji.

A oto prezentacja jednego z pierwszych uczestników:

13-tka ponownie na Nowotarskim niebie. Po dwóch latach będzie można ponownie zobaczyć Macieja Pospieszyńskiego - Aerobatics w akcji. Maciek lata na samolocie Extra 330LC.

Maciek to człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (przez 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy). Pytany o swoje osiągnięcia, zwykle się uśmiecha i mówi: „Najważniejsze to robić to, co się kocha – reszta przyjdzie z czasem”.

piklotzap219

Maciej Pospieszyński od najmłodszych lat rozwijał swoją pasję związaną z lotnictwem. Jego zainteresowania krążyły wokół akrobacji. W wieku 17 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim, gdzie szybko okazało się, że jest utalentowanym uczniem. W 2000 roku uzyskał uprawnienia do wykonywania akrobacji Wyczynowej (Unlimited). W kolejnym sezonie zadebiutował jako najmłodszy zawodnik Mistrzostw Polski. W 2004 roku zadebiutował w Mistrzostwach Europy – wtedy właśnie jego sportowa kariera nabrała tempa. W następnych latach Maciej trenował pod okiem wybitnych Trenerów: Adama Michałowskiego, Tadeusza Mężyka i Jerzego Makuli, zdobywając medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, aż wreszcie, w 2012 roku – tytuł Mistrza Świata akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited oraz złote medale za program znany i program nieznany. W roku 2014 Maciej po raz drugi sięgnął po tytuł Mistrza Świata zdobywając złote medale za program dowolny i program nieznany.

Fot. Organizatorzy - Aeroklub Nowy Targ