pikjezdzzap19NOWY TARG. Poczujcie klimat Ascot w Stolicy Podhala na najwyżej położonym lotnisku w Polsce – zachęcają organizatorzy kolejnego Pikniku Jeździeckiego. Piknik odbywał się będzie przez dwie niedziele: 21. oraz 28. lipca w godzinach od 13.00 do 18.00.

Przez cały tydzień między tymi dwoma niedzielami najmłodsi zaproszeni są na darmowe przejażdżki na kucykach i hucułach w godzinach od 10.00 do 18.00.

Wielka Nowotarska Gonitwa w roku 2018 gościła w mieście ponad tydzień, obfitując m.in. w takie atrakcje jak skoki koni przez przeszkody, pokazy ułanów, jazdy w damskim siodle czy pokazy zaprzęgów. W zawodach i wyścigach brali udział dżokeje i konie ze stadnin z całego województwa małopolskiego.

Samo wydarzenie nawiązuje do tradycji wyścigów konnych odbywających się na płycie lotniska blisko 100 lat temu (lata 1919-1925), wtedy to na terenie dzisiejszego aeroklubu funkcjonował profesjonalny tor wyścigowy, na którym rywalizowali oficerowie oraz podoficerowie nowotarskiej jednostki artyleryjskiej, jak również miejscowi górale.

A oto filmowa zapowiedź Pikniku Jeździeckiego:

https://drive.google.com/file/d/1wWtGjnobGoM4ZUBpswi2YI-ktgOAbmp4/view?usp=sharing