Drukuj

jackoo

PIŁKA NOŻNA. 51 letni Emil Jacko został nowym trenerem czwartoligowej Watry Białka Tatrzańska. Słowak przez większość swojej dotychczasowej kariery zawodniczej i trenerskiej związany ze swoim macierzystym klubem FB Odeva Lipany.

W roli szkoleniowca największym jego osiągnięciem było awans z tą drużyną za zaplecze tamtejszej ekstraklasy.

- Lubię wyzwania, a takim jest - szczególnie jak popatrzymy na tabelę - praca w Watrze. Spotkaliśmy się z prezesem Rabiańskim, porozmawialiśmy i doszliśmy do porozumienia. Przede mną i przed zawodnikami ciężka praca, ale myślę że przyniesie oczekiwane przez nas efekty – mówi nowy szkoleniowiec Watry, którego syn Patrik jest zawodnikiem klubu słowackiej ekstraklasy FK Pohronie i byłym młodzieżowym reprezentantem Słowacji.

Ciekawostką jest też fakt, że szwagrem trenera Watry jest gwiazda słowackiej piłki Stanislav Varga, który występował m.in. w Celticu Glasgow razem z Maciejem Żurawskim. Trenerem klubu ze Szkocji był wówczas Gordon Strachan, przy którym Jacko odbył tygodniowy staż.

- Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, wymusiła na nas pewne zmiany. Obraliśmy nowy kierunek, mam nadzieję że słuszny. Trener Jacko to bardzo ciekawa postać, która mam nadzieję, że dobrze odnajdzie się w naszym środowisku – mówi o kulisach zatrudniania Jacko, prezes Watry Andrzej Rabiański.

FOT. Autor: Ladislav Lukác/FB/ŠK Odeva Lipany

Wiadomości
Odsłony: 6474
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna