17 182806

W sobotę w Zakopanem, a w poniedziałek w Krakowie – funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemców, których pobyt w Polsce był niepożądany.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, których dane figurowały w wykazie cudzoziemców niepożądanych w Polsce. Obydwaj cudzoziemcy dopuścili się wcześniej przestępstw na terenie naszego kraju.

37-latek zatrzymany przez funkcjonariusz z Placówki SG w Zakopanem został skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Natomiast jego 36-letni rodak zatrzymany przez strażników granicznych z Placówki SG w Krakowie-Balicach, usłyszał wyrok za spowodowanie kolizji drogowej, którą spowodował  … znajdując się również pod wpływem alkoholu.

Po uprawomocnieniu się wyroków sądowych dane cudzoziemców zostały wpisane do wykazu osób niepożądanych w RP. Strażnicy graniczni wydali wobec każdego z zatrzymanych obywateli Ukrainy decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski. Ponadto cudzoziemcy zostali objęci 3-letnim zakazem ponownego wjazdu do RP oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

 Michał Tokarczyk, Karpacki Oddział Straży Granicznej

Komentarze obsługiwane przez CComment

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Partnerzy

akademia pilkarska cz d nkp podhale
podhalanska sekcja akrobatyczna wytwornia wyobrazni

 

jump planet maciej gebacz
podhalanska sekcja akrobatyczna starostwo powiatowe nt

Galeria

ministerstwo fundusz logo

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

  Kontakt | Polityka prywatności

© 2020 Podhale Nasz Dom