219965 smallPOWIAT TATRZAŃSKI. Janina Lepa oraz Wioletta Obuchowska zostały uhonorowane nagrodą “Przyjaciel Skalnego Podhala” przyznaną przez starostę tatrzańskiego.

Jak zaznacza Andrzej Gąsienica - Makowski, starosta tatrzański, nagroda „Przyjaciel Skalnego Podhala” to symboliczne podziękowanie wszystkim, którzy goszczą na podhalańskiej ziemi.

- Którzy marzą o częstych powrotach na tatrzańskie szczyty i wędrówkach po skalnej ziemi - mówi.

Janina Lepa jest mieszkanką Koszalina. Od wielu lat przyjeżdża do Zakopanego i w Tatry z rodziną. Zazwyczaj zatrzymuje się u rodziny Obrochtów w Zakopanem. Uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które organizowane są w naszym regionie. Fotografuje, opisuje zakopiańczyków i Podhalan, zajmuje się działalnością wydawniczą, co ważne społecznie. Propaguje Zakopane i folklor Podhala w swoim środowisku.

Wioletta Obuchowska jest mieszkanką Warszawy. Przyjeżdża na Podhale jak do siebie, bo pochodzi z Murzasichla. Wiele lat prowadziła imprezę, wymyśloną przez siebie – „Górale w Warszawie, czyli posiady na Ochocie”. Jest ambasadorem kultury podhalańskiej w stolicy i jednocześnie uczestnikiem imprez artystycznych organizowanych na Podhalu. Jej działalność przyczynia się do promowania nie tylko Zakopanego, ale przyczynia się również do odkrywania podhalańskich wiosek, np. Murzasichla.