plakat 1 sierpnia DużyMAŁOPOLSKA. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza”. W czwartek, 1 sierpnia o 17.00 w godzinie „W”, w całej Polsce, w tym Krakowie, zawyją syreny.

O godzinie 19.00 rozpocznie się 72 1/75. edycja Lekcji Śpiewania, specjalna Lekcja z ułamkowym liczebnikiem, przygotowana z okazji 75. rocznicy. Na koncert Kraków w hołdzie Powstańcom Warszawy, którego głównymi wykonawcami są krakowianie, tradycyjnie zapraszają: Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Teatr Loch Camelot i Biblioteka Polskiej Piosenki.
Zachęcamy mieszkańców i turystów do aktywnego udziału w Krakowskiej Lekcji Śpiewania. Wydarzenie umożliwi wszystkim chętnym uczczenie pamięci Powstańców Warszawskich.
Podczas wydarzenia będziemy śpiewać powstańcze pieśni: Warszawskie dzieci, Marsz Mokotowa, Sanitariuszka Małgorzatka, Pałacyk Michla, Hej chłopcy, bagnet na broń.
Na tę szczególną okazję Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 2000 bezpłatnych śpiewników. Śpiewnik w wersji elektronicznej będzie można pobrać na stronie Biblioteki Polskiej Piosenki.
Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego. Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki - Waldemar Domański.
GODZ. 21.00 na scenie Lekcji Śpiewania będzie można zobaczyć dwa spektakle:
“Dziś idę walczyć, mamo” (Teatr Po Latach ze Świątnik Górnych)
oraz “Wojenne Dziewczyny” (Grupa teatralna “Krowodrzanie”)

Więcej: https://bibliotekapiosenki.pl

www.bibliotekapiosenki.pl

 

logo_bpp_d (Small)

 

 Inf Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki”