P3800932NOWY TARG. Kolejną porcję rozrywki przyniosła trzecia z Muzycznych Niedziel w Altanie, a czerwiec wciąż stoi pod znakiem koncertów miejscowych wokalistów i muzyków.

Tym razem publiczność zgromadzoną w parku cieszył swoją muzyką trzymający styl i wysoki poziom New Market Jazz Band – zdobywca Złotej Tarki. Grupa pod wodzą Zdzisława „Toniego” Macikowskiego, prezentująca nowoorleański jazz, przez lata kocertowania zyskała sobie wielu fanów i przyjaciół. Ciekawe osobowości skupione w tym zespole tradycję gatunku łączą z żywiołowością i pasją.

P3800855

Inne wrażenia zapewnił nie zrażonym upałem słuchaczom skrzypcowo-gitarowy duet złożony z wirtuoza i nauczyciela Wiesława Bieniasza oraz znanego i mimo poważnych zdrowotnych problemów wciąż koncertującego rockmana, jazzmana Piotra „Lupiego” Lubertowicza.   

Altanowe koncerty odbywają się w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

P3800892

W przyszłą niedzielę czeka nas natomiast gratka w postaci koncertu Alego Al-Ani – wychowanka Studia Piosenki SEPTYMA, finalisty telewizyjnego muzycznego show X Factor, a teraz wokalisty dobrze już znanego na estradzie i musicalowej scenie. Występ utalentowanego nowotarżanina rozpocznie się o godz. 17.00.

Muzyczna Altana

Fot. Anna Szopińska