JanPawelII 1 1068x712

18 maja 1920 roku przyszedł na świat Karol Wojtyła. Z tej okazji Mała Armia Janosika publikuje "Barkę", którą w ubiegłym roku zagrali podczas I Największej Góralskiej Majówki w Rabie Wyżnej.

 Tradycja organizowania corocznych „Majówek” dla Jana Pawła II zapoczątkowana została w 2020 roku w Rabie Wyżnej, kiedy to właśnie Stowarzyszenie Mała Armia Janosika, mimo trudności związanych z pandemią, zorganizowało pierwszą góralską majówkę w Hołdzie dla Papieża Polaka.

 

 

Aby móc zrealizować wydarzenie pn. „II Największa góralska Majówka w Polsce z okazji 101. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II”, które ma odbyć się 24 lipca 2021 roku w Rabie Wyżnej potrzebują wsparcia finansowego. W tym celu utworzyli zrzutkę.

Wydarzenie to będzie formą podziękowania dla Ojca Świętego za to jak wpłynął na nasze życie, z nami był i nadal jest w naszych sercach. Kluczowe znaczenie w przedsięwzięciu stanowić będą dzieci i młodzież w liczbie ponad 150. osób skupione wokół sekcji nauki gry na skrzypcach, basach i akordeonie w największej kapeli góralskiej w Polsce – Małej Armii Janosika. Chcemy, aby każdy czuł się dumny będąc częścią tego projektu, a oprócz wspomnień z wydarzenia 101. urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II pozostała dodatkowo pamiątka na lata - tłumaczą organizatorzy.

Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wydatki związane z szeroko rozumianą organizacją uroczystości plenerowej.