3 KopiowaniePOWIAT SUSKI. Dziś Andrzej Bargiel skialpinista z Łętowni spotka się na briefingu prasowym z wicemarszałkiem Tomaszem Urynowiczem. Podczas niego Andrzej Bargiel wraz z wicemarszałkiem przedstawią plany sportowca na najbliższe, zimowe miesiące oraz sportowe i turystyczne inicjatywy Województwa Małopolskiego.

Wśród planów są m.in. inauguracja sezonu zimowego 2018/19 w Małopolsce oraz otwarcie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych. Nie zabraknie też relacji online z intensywnych treningów Andrzeja Bargiela w Tatrach, dzięki którym piękno Małopolski pozna cały świat.

30-letni skialpinista z Łętowni w gminie Jordanów, Andrzej Bargiel, to wyjątkowy sportowiec. Kilka miesięcy temu dotarł na K2, aby jako pierwszy człowiek na świecie zjechać z najwyższego szczytu Karakorum... na nartach! Małopolanin na swoim koncie ma również trzykrotne mistrzostwo Polski w skialpiniźmie oraz trzecie miejsce w Pucharze Świata w tej dyscyplinie. Teraz będzie starał się udowodnić, że warto prowadzić aktywny tryb życia i że Małopolska to znakomite miejsce do uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu.


Spotkanie będzie w urzędzie marszałkowskim.

Fot. Archiwum Andrzej Bargiel