SOLIK 6TATRY. Od soboty, 11. stycznia, otwarta będzie trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej, gdzie leży pokrywa naturalnego śniegu sięgająca 135 cm. By uniknąć oczekiwania w kolejce do kas, skipassy i bilety turystyczne na Kasprowy Wierch można prosto i z wyprzedzeniem kupić w sklepie internetowym PKL.

 Pierwszy dzień jazdy na trasach narciarskich Kasprowego Wierchu dopuszczanych każdorazowo do użytkowania przez TPN i TOPR jest zawsze mocno wyczekiwany w środowisku narciarskim. Od kilku tygodni trwały prace, by jak najwcześniej udostępnić narciarzom trasę narciarską w Dolinie Gąsienicowej o długości 1200 m i różnicy wzniesień 400 m. 

Tereny narciarskie na Kasprowym Wierchu udostępniane są dopiero wtedy, gdy naturalna pokrywa śniegu jest na tyle gruba, by jazda na nartach nie stwarzała zagrożeń dla tatrzańskiej przyrody i narciarzy. Życzymy wszystkim udanej zimy i niezapomnianej frajdy na Kasprowym Wierchu – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.  

- Na Kasprowym Wierchu nie mamy możliwości dośnieżania tras narciarskich, dlatego jesteśmy zdani na pogodę - temperaturę i naturalny opad śniegu. Bardzo dużo pracy wkładamy  w przygotowanie tras narciarskich, które w niektórych miejscach odbywa się ręcznie - tłumaczy Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch

gas202

Skipassy na Kasprowy Wierch są dostępne w kasach i sklepie internetowym www.sklep.pkl.pl. Żeby uniknąć oczekiwania w kolejce, wystarczy zarejestrować się na stronie, wybrać odpowiedni skipass, a potem odebrać doładowaną nim kartę PKLpass w skipassomacie lub jednym z punktów BOK. Karta PKLpass pozwala na ominięcie kolejek i zakup przejazdów na sześć kolei w ośrodkach PKL.

Termin otwarcia trasy narciarskiej w Dolinie Goryczkowej i nartostrady do Kuźnic jest uzależniony od rozwoju sytuacji pogodowej. W związku z zamkniętym przejazdem na trasę w Dolinie Goryczkowej powrót z Kasprowego Wierchu możliwy jest koleją kabinową Kasprowy Wierch. W styczniu kolej główna na Kasprowy Wierch czynna jest od 8.00 do 16.00.

Kolej krzesłowa w Dolinie Gąsienicowej jest czynna od 8.30 do 15.00. Ostatni wjazd odbywa się o godz. 14.00. Informacje o godzinach otwarcia tras i kolei na Kasprowym Wierchu dostępne są na stronie www.pkl.pl

Na narty także na Jaworzynę Krynicką i Palenicę

Na narciarzy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania czekają także zróżnicowane trasy w pozostałych ośrodkach Grupy PKL. Od połowy grudnia na Jaworzynie Krynickiej otwarte są trasy nr 1, 2 i 6 oraz wyciąg szkoleniowy „Żółwik”. 11 stycznia dołączy do nich  czarna trasa nr 5 z homologacją FIS. Także od jutra narciarze będą mogli jeździć w ośrodku PKL Palenica. Aktualnie na dwóch trasach:  Palenica II i Szafranówka I.

gas201

Narciarski Mosorny Groń

Ciekawą propozycją jest zimowa oferta ośrodka PKL Mosorny Groń w Zawoi, gdzie na wymagających narciarzy i snowboardzistów czeka położona u stóp Babiej Góry czarna trasa z homologacją FIS oraz oświetlony stok z czteroosobową koleją krzesełkową.

Gubałówka z nową atrakcją na zimę 

W tym sezonie zimowym przy dolnej stacji ośrodka PKL Gubałówka można korzystać z nowej, zimowej atrakcji – specjalnie wyprofilowanego w śniegu toru zjazdowego na pontonach o długości 140 m i różnicy wzniesień 16 m. Początkujący narciarze mogą szlifować swoje umiejętności na Górnej Polanie ośrodka i korzystać z wyciągu orczykowego.

SOLIK 4

Stok z widokiem na jezioro

Na Górze Żar dla narciarzy dostępny jest stok na Górnej Polanie obsługiwany przez 300-metrowy wyciąg orczykowy Trwają intensywne prace nad przygotowaniem głównej, jednej z najdłuższych w Beskidach (1600 m) trasy zjazdowej. Z Góry Żar rozchodzą się wspaniałe widoki na jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie oraz Beskidy.

Aktualne informacje o funkcjonowaniu kolei w każdym z ośrodków, dostępności tras narciarskich i warunkach pogodowych można znaleźć na stronie www.pkl.pl.

Fot. PKL Bartłomiej Solik