watrasandecja4

PIŁKA NOŻNA. Czwartoligowa Kotelnica Watra Białka Tatrzańska wygrała 4:2 z Wierchami Rabka w kolejnym przedsezonowym meczu sparingowym. W składzie zespołu z Białki pojawił się nowy zawodnik Patryk Skawski, który jeszcze niedawno przymierzany był do trzecioligowego Wolskiego Lubania Maniowy.

- Patryk sam zgłosił się do nas. Ciekawy zawodnik, ale na razie jeszcze za wcześnie na jednoznaczną ocenę. Będziemy mu się przyglądać na treningach – powiedział trener Watry Stanisław Strama, który zadowolony był z postawy swojego zespołu w starciu z A klasową drużyną z Rabki: - Solidnie zaprezentowaliśmy choć wiadomo, że daleko nam jeszcze do ideału. Mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia ligi aby dopracować pewne rzeczy – stwierdził szkoleniowiec Watry.

W szeregach zespołu z Białki zabrakło w tym pojedynku Patryka Filipka, Roberta Tepera oraz Kamila Bochnaka, których zatrzymały sprawy prywatne.

Dla Wierchów był to trzeci sparing przed nowym sezonem w A klasie. Wcześniej podopieczni nowego trenera Grzegorza Gryźlaka zremisowali 3:3 z Unią Naprawa i pokonali 4:1 Szarotkę Rokiciny Podhalańskie. W starciu przeciwko Watrze testowany był były jeden z zawodników z terenów nowosądecczyzny, którego nazwiska działacze nie chcą jeszcze ujawniać. Poza nim zagrali trzej juniorzy przymierzanie do gry w pierwszym zespole: Wójciak, Kubiński oraz Celiński: - Z gry młodych zawodników jestem bardzo zadowolony. Duże wrażenie zrobił na mnie zwłaszcza 16 letni Kubiński. Generalnie na tle mocnego przeciwnika jakim jest Watra zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle. Szkoda aż tylu straconych goli, zwłaszcza, że większość z nich był skutkiem naszych własnych błędów. Gramy jednak nowym systemem i trochę trzeba czasu aby go opanować – ocenił Gryźlak.

Kotelnica Watra – Wierchy Rabka 4:2 (2:0)
Bramki dla Watry: D. Duda, A. Rabiański, Florek, Kuchta – samobójcza, Kubiński.
Watra: Budz – Kowalczyk, Strama, Kostrzewa, Florek, Janasik, Nowobilski, P. Duda, Skawski, Zubek, Remiasz oraz A. Rabiański, D. Duda, G. Bochnak, Kuchta, R. Dziubasik.
Wierchy: Potaczek – Majerski, Zając, Nawara, Pędzimąż, Zachara, Celiński, Śmieszek, Gacek, testowany oraz Kubiński, B. Wójciak, M. Wójciak, Gryźlak.