lub - tym 12

PIŁKA NOŻNA. W piątym spotkaniu kontrolnym w ramach przygotowań do rozpoczynającego się 12 sierpnia sezonu, trzecioligowy Wolski Lubań Maniowy odniósł drugie zwycięstwo ogrywając na swoim stadionie czwarto ligową drużynę KS Tymbark 1:0.

W pojedynku tym w drużynie z Maniów zaprezentował się napastnik 21 letni wychowanek Sandecji Nowy Sącz mający za sobą także występy w Limanovii Limanowa Hubert Wardęga, wcześniej próbowany m.in w Porońcu Poronin. Szansę na jego angaż w Lubaniu są jednak znikome, podobnie jak testowanych od dłuższego czasu Michała Noworolnika i Piotra Kwita. Zawodnikami Lubania nie będą również Daniel Kucek, Kamil Łęczycki
i Patryk Skawski, z których już wcześniej zrezygnowano.

Kolejny mecz sparingowy Lubań rozegra we środę na wyjeździe z Heleną Nowy Sącz a w niedzielę podopieczni Marka Żołędzia zagrają z Zakopanem na jego boisku.

Wolski Lubań Maniowy – KS Tymbark 1:0 (0:0)
1:0 Bachleda 53. Sędziował Tomasz Jabłoński.
Lubań: Jakus – Gołdyn (46 Górecki), Gąsiorek, Gubała, Anioł (46 Czubiak), Bobak (46 Budz), Świerzbiński (70 Noworolnik), Bachleda (70 Kwit), Pietrzak (70 Dudek), Komorek (70 Ostachowski), Wardęga (46 Firek).
Tymbark: Zawada (40 Łazarczyk, 70 Pazdur) – Wikar (46 Tarasek), Wojtasiński (46 Olejarz), Bukowiec, Ryś, Sułkowski, Piwowarczyk (46 K. Kurczab), Boczoń, Koza, Naściszewski (46 Miśkowiec), Poczkajski (46 D. Kurczab).

Jak padła bramka?
1:0 53 min – z prawej strony dośrodkował w pole karne Górecki, z piłką na 5 metrze minął się Firek, ale zamykający akcję Bachleda głową umieścił ją w „siatce".

Powiedzieli po meczu:
Marek Żołądź (trener Lubania): Mimo zwycięstwa na pewno nie był to nasz dobry występ. Na pewno jeden ze słabszych jaki rozegraliśmy do tej pory w okresie przygotowawczym. Widać zmęczenie u zawodników, dlatego piątek i sobotę nie trenowaliśmy. To było chyba jednak za mało bo w tym meczu byliśmy jakoś dziwnie ospali i mało ruchliwi. Na razie jednak jeszcze nie ma co panikować. Jest jeszcze dwa tygodnie do startu ligi i teraz już powoli będziemy tak ukierunkowywać treningi aby ta forma rosła. Co do spraw kadrowych to najwyraźniej ograniczymy się do pozyskania piątki: Jakus, Pietrzak, Gubała, Świerzbiński i Bobak. Niestety budżet nie jest z gumy i nie wszystkich, których by się chciało możemy u siebie mieć.

Jacek Ruchała (trener KS Tymbark): Jestem zadowolony przede wszystkim z gry zespołu w pierwszej połowie, gdzie długimi momentami byliśmy równym przeciwnikiem dla gospodarzy a były i takie fragmenty kiedy to my przeważaliśmy. Nieźle w tym okresie broniliśmy i wyprowadziliśmy parę fajnych kontrataków. Po przerwie, kiedy dokonaliśmy kilku zmian już prezentowaliśmy się nieco gorzej. Szkoda straconej w dosyć przypadkowy sposób bramki. Patrząc z perspektywy przygotowań do sezonu to widzę w grze zespołu postęp i to najważniejsze. Po raz kolejny przyglądaliśmy się grze w naszej drużynie Damian Miśkowca, który już raczej na pewno dołączy do nas.

lub - tym 16

lub - tym 14

lub - tym 13

lub - tym 11

lub - tym 10

lub - tym 8

lub - tym 7

lub - tym 6

lub - tym 5

lub - tym 3

lub - tym 2

lub - tym 1