lub-popr2

PIŁKA NOŻNA. Gracze trzecioligowego Wolskiego Lubania Maniowy rozegrali szóste spotkanie sparingowe. Tym razem podopieczni trenera Marka Żołędzia zmierzyli się w wyjazdowej potyczce
z czwartoligową Heleną Nowy Sącz i wygrali to starcie 3:1

Jedną z bramek dla maniowian zdobył Hubert Wardęga, z którym trwają rozmowy. W szeregach Lubania wystąpili także juniorzy Paweł Klimczak oraz Mirosław Jandura. Zabrakło z przyczyn osobistych: Rafała Hałgasa, Roberta Krzystyniaka i Marcina Bobaka oraz grupy testowanych wcześniej zawodników m.in. Piotra Kwita, Michała Noworolnika, z których zrezygnowano.

W sobotę Lubań w ostatnim sparingu przed startem rozgrywek (12 sierpnia) zagra z KS Zakopanem.

Helena Nowy Sącz – Wolski Lubań Maniowy 1:3 (1:2)
Bramki dla Lubania: Bachleda, Świerzbiński, Wardęga.
Lubań: Jakus – Górecki, Gubała, Gąsiorek, Czubiak, Gołdyn, Świerzbiński, Budz, Bachleda, Pietrzak, Komorek oraz Anioł, Firek, Wardęga, Jandura, Dudek, Klimczak.

Zdaniem trenera
Marek Żołądź, Lubań: Kolejne przetarcie przed ligą. Gospodarze cały mecz byli schowani za podwójną gardą i to poniekąd wymusiło na nas grę atakiem pozycyjnym. Z różnym skutkiem nam to wychodziło. Cały mecze przeważaliśmy, mieliśmy dużą przewagę jeżeli chodzi o procent posiadania piłki, ale nie do końca potrafiliśmy stwarzać sobie dogodne sytuacje. Te, które stworzyliśmy udało się wykorzystać i to najważniejsze.