poroniec-kolejarz 13

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Porońca Poronin, którzy 12 sierpnia zainaugurują rozgrywki w IV lidze w kolejnym spotkaniu sparingowym przegrali z drugoligową Puszczą Niepołomice na jej boisku w stosunku 1:4.

- Ten mecz uświadomił nam jak wiele jeszcze pracy przed nami aby dorównać drużyną tej klasy jaką jest Puszcza. To taki zimny prysznic na nasze głowy. Widać było wyraźnie w tym spotkaniu różnicę jaka dzieli drużynę czwarto ligową od drugoligowej. Puszcza wskazała nam nasze miejsce w szeregu. Nie chciałbym szukać usprawiedliwienia, ale faktem jest, że my jesteśmy na innym etapie przygotowań. Puszcza już jest gotowa do rozgrywek, które inauguruje w najbliższy weekend. My mamy jeszcze półtora tygodnia do startu swojej ligi i teraz przede wszystkim już będziemy się skupiać na tym aby wróciła świeżość i dynamika bo tego na dziś nam najbardziej brakuje – stwierdził szkoleniowiec Porońca Tomasz Rogala.

W starciu z Puszczą w pierwszej połowie w bramce Porońca wystąpił Rafał Gawron, którego uraz jaki nabawił się w sobotnim meczu w Makowie Podhalańskim nie okazał się na tyle poważny jak wskazywały pierwsze diagnozy.

W sobotę o 11.30 w Muszynie Poroniec rozegra kolejny mecz sparingowy z tamtejszą drużyną Popradu występującą na co dzień w 3 lidze .

Puszcza Niepołomice – Poroniec Poronin 4:1 (2:0)
Bramka dla Porońca: Drąg z karnego.
Poroniec: Gawron (46 Nykaza) – Wszołek (75 Potoczak), Prokop, Babik, Cudzich, Zasadni, Chrobak (75 M. Grela), Gogola (60 Stasik), Waksmundzki (55 Walczak Wójciak), Drąg, Drobny (60 Ustupski)