przygotowania mmks 1

HOKEJ. Zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ po trzytygodniowych urlopach wznowili treningi. Do końca tego tygodnia zajęcia mają odbywać się jeszcze w terenie, siłowni i sali gimnastycznej a od przyszłego tygodnia już mają rozpocząć się specjalistyczne zajęcia na lodzie. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy dokładnie w Miejskiej Hali Lodowej pojawi się lód.

Początkowo miał on być gotowy na 6 sierpnia, ale z przyczyn technicznych – jak poinformowali nas przedstawiciele gospodarza obiektu Zakładu Gospodarki Zieleni i Rekreacji - może pojawić się jedno bądź dwudniowe opóźnienie. – To trochę komplikuje nam kilka spraw. Na pewno jeżeli do wtorku nie uda się nam wejść na lód to raczej na pewno w piątek nie pojedziemy do Katowic na pierwszy mecz sparingowy. Nie miałoby to najmniejszego sensu. Poza tym 15 sierpnia rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji do lat 20, na które powołania dostało kilku naszych zawodników. Stracę więc kilka dni na to aby im się przyglądnąć pod kątem przydatności do pierwszej drużyny. Mam nadzieję, że kwestia mrożenia lodu szybko się wyjaśni i będziemy mogli rozpocząć treningi na lodzie. A pracy jest bardzo wiele. Planujemy trenować dwa razy dziennie a do tego dochodzić będą również zajęcia na siłowni. Takim cyklem będziemy trenować do końca sierpnia – wyjaśnia trener „Szarotek" Marek Ziętara, który na pierwszych zajęciach po przerwie miał do dyspozycji niemal wszystkich tych, którzy przeszli wcześniejszy ośmiotygodniowy cykl przygotowań „na sucho". Zabrakło jedynie Sebastiana Łabuza, Macieja Sulki oraz Tomasza Landowskiego, ale ich nieobecność była usprawiedliwiona. W najbliższych dniach ma wyjaśnić się przyszłość kilku zawodników, którzy wciąż nie mają uzgodnionych warunków finansowych.

Jeżeli zaplanowane na 10 sierpnia spotkanie w Katowicach nie dojdzie do skutku to pierwszy mecz kontrolny „Szarotki" rozegrają tydzień później na swoim lodowisku ze słowackim zespołem z Michalovec. Do ustalonej wcześniej listy sparingpartnerów (m.in. Naprzodu Janów, GKS Katowice, Preszowa, Michalovec) dołączył zespół GKS Tychy, z którym nowotarżanie zagrają 31 sierpnia przed własną publicznością.

Nowym kierownikiem pierwszego zespołu został Stanisław Pala. Zastąpił przymierzanego na to stanowisko w pierwszej wersji Jacka Kubowicza, z którym zarząd nie dogadał się w kwestiach finansowych.

 

przygotowania mmks 15

przygotowania mmks 14

przygotowania mmks 9

przygotowania mmks 8

przygotowania mmks 7

przygotowania mmks 6

przygotowania mmks 5

przygotowania mmks 4

przygotowania mmks 3

przygotowania mmks 2