lub-por19

PIŁKA NOŻNA. W ostatnim spotkaniu sparingowym przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami IV ligi zespół Porońca Poronin pokonał w Muszynie tamtejszy trzecioligowy zespół Popradu 3:2. Hat –trcika ustrzelił Robert Drąg.

Wygraną zespół Porońca okupił kontuzją swojego bramkarza Jakuba Nykazy, który nabawił się urazu kolana. Pod nieobecność drugiego golkipera na ostatni kwadrans do bramki wszedłł nominalny obrońca Marcin Cudzich.

Poprad Muszyna – Poroniec Poronin 2:3 (2:1)
Bramki dla Porońca: Drąg.
Poroniec: Nykaza (75 Cudzich) – Wszołek (65 Potoczak), Babik, Prokop, Cudzich (75 Wszołek), Zasadni, Chrobak, Gogola (65 M. Grela), Waksmundzki (46 Walczak Wójciak), Drobny (46 Ustupski), Drąg.

Zdaniem trenera:
Tomasz Rogala: To była dla nas próba generalna przed ligą i mogę być z niej zadowolonym. Ograliśmy przecież wyżej notowany zespół i to w dodatku na jego boisku. Niestety po raz kolejny za łatwo traciliśmy gole. O ile nasza siła ofensywna jest sporo o tyle gra obronna wciąż pozostawia wiele do życzenia. Pracujemy nad nią, ale idzie to nam dosyć opornie. Zespół już lepiej wygląda jeżeli chodzi o takie cechy jak szybkość i dynamika. W czwartek mieliśmy wolne a w piątek jedynie rozruch. Teraz niedzielę i poniedziałek znów zawodnicy odpoczną a od wtorku już zaczynamy przygotowania do pierwszego ligowego meczu. Mam nadzieję, że po badaniach kontuzja Nykazy nie okaże się groźna bo w przeciwnym razie będziemy mieć poważny problem.