aaaaa unihk

UNIHOKEJ. Zwycięstwami zakończyły się wyjazdowe mecze nowotarskich drużyn w kolejnej serii spotkań ekstraklasy seniorów. Zarówno mistrzowie Polski Madex Górale jak również wicemistrzowie Worwa Szarotka nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem beniaminka z Gdyni, pokonując go w dwucyfrowych rozmiarach.

Górale pojechali nad morze w ledwie dziesięcioosobowym składzie, w dodatku z sześcioma juniorami. Mimo to wygrali pewnie 10:5 - Mieliśmy trochę obaw przed meczem bo nie dość, że nasz skład daleki był od optymalnego to jeszcze zawsze ciężko się gra po kilkudziesięciu godzinach spędzonych w pociągu. Na szczęście przeciwnik nie był wymagający. Nasze zwycięstwo mogło być okazalsze, ale w kilku sytuacjach zabrakło naszym młodym zawodnikom zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Najważniejsze, że wygraliśmy i postawiliśmy kolejny krok w drodze do finału. Ważne też, że nasi juniorzy nabyli kolejnego doświadczenia, które zapewne zaprocentuje w przyszłości – uważa zawodnik Górali Dominik Siaśkiewicz.

Dzień po Góralach z Aligatorem zagrała Szarotka i wygrała jeszcze w efektowniejszych rozmiarach bo aż 17:8. – Mecz bez historii. Już po 10 minutach prowadziliśmy kilkoma bramkami. Cieszy tak duża ilość zdobytych goli, co nam się ostatnio rzadko zdarzało. Warunki do gry nie były najlepsze. Mała, wąska sala bardziej pomaga drużynie, której taktyka opiera się głównie na defensywie. Drużynie która z kolei preferuje styl ofensywny - a taką my jesteśmy - zawsze trudniej o pokazanie pełni swoich umiejętności. Nam jednak mecz się dobrze ułożył, co pozwolił nam na pełną jego kontrolę. Kilka bramek zdobyliśmy po naprawdę fajnych, składnych akcjach - podsumował kapitan "Szarotki" Lesław Ossowski.

Aligator - Madex Górale 5:10 (1:3, 2:3, 2:4)
Bramki dla Górali: Fryźlewicz 5, T. Brzana 2, Żuk 2, Siaśkiewicz.
Górale: Pawlik - Tynus, Bryniarski, Turwoń, Widurski, Dzioboń, Fryźlewicz, Żuk, Gotkiewicz, Siaśkiewicz.
Aligator - Worwa Szarotka 8:17 (1:6, 4:7, 3:4)
Bramki dla Szarotki: Luberda 6, Chlebda 3, Ossowski 3, Bocheński 3, Augustyn, Kasperek.
Szarotka: Tylecki - Ryś, P. Ligas, Ossowski, Augustyn, Hajnos, T. Ligas, Kasperek, Bocheński, Chlebda, Luberda.