aa jordann

PIŁKA NOŻNA. W rozegranym dzisiaj pojedynku XIV kolejki spotkań ligi okręgowej Jordan Jordanów na swoim boisku zremisował 1:1 z Ogniwem Piwniczna.

W pierwszej połowie na boisku niewiele ciekawego się działo. Jedynie w 24 min gospodarze przeprowadzili składną akcję, po którym strzał K. Pietrzaka obronił Siudut. W drugiej połowie Jordan osiągnął przewagę i jej efekty przyszły w 50 minucie gry. Potem gospodarze mieli jeszcze kilka okazji na kolejne trafienia, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Kapitalnie w bramce Ogniwa spisywał się Siudut, który wygrał m.in. dwukrotnie pojedynki z Gromczakiem, raz z Wróblem i w kapitalny sposób sparował piłkę na poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego K. Pietrzaka. Te niewykorzystane sytuację zemściły się na gospodarzach w 80 minucie gry. – To co dziś wyprawiał w bramce rywali ich bramkarz to przechodziło ludzkie pojęcie. Sam chyba nie wie jak w kilku sytuacjach wybronił nasze strzały. Marnowaliśmy nie stu a dwustu procentowe sytuację a sami straciliśmy kuriozalnego wręcz gola. Zawodnik gości próbował centrować, piłka zeszła mu z nogi, zatoczyła łuk nad bramką i wpadła pod nogi innego zawodnika. Szkoda tej straty dwóch punktów – ocenił trener Jordana Jakub Jeziorski

Jordan Jordanów – Ogniwo Piwniczna 1:1 (0:0)
1:0 K. Pietrzak 50, 1:1 Kowalski 80. Sędziował Wacław Gargula Nowego Sącza. Żółte kartki: Malik. Widzów: 100
Jordan: Sitarz – Hodana, Czyszczoń, Kucek, K. Pietrzak – M. Ferek, Wróbel, Karkula, Sewioło – Gromczak, Sochacki (80 D. Czubin)
Ogniwo: Siudut – Sztuczka, Cetnarowski, Tomasiak, Malik – Mucha, Izworski (87 Gorczowski), Mikołajczyk, Kowalski – Ł. Pietrzak (60 Dulak), Wardęga.

Jak padły bramki?
1:0 50 min - Karkula z rzutu wolnego z prawej strony dośrodkował w pole karne a tam K. Pietrzak uderzył z 10 metrów po długim rogu.
1:1 80 min – po centrze Mikołajczyka, z bliska piłkę do bramki skierował Kowalski.