Justin Valentino2 750x350

HOKEJ. Kilka dni temu zarządu KH Podhale Nowy Targ w związku z ciężką sytuacją finansową klubu ogłosił publiczną zbiórkę pieniędzy na rzecz leczenie i rehabilitacji kontuzjowanego, młodego Jakuba Worwy. Spotkało się to z akceptacją środowiska i w krótkim czasie udał się zebrać niemal całą kwotę z potrzebnych 15 tysięcy złotych. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że dzisiaj klub poinformował, że do drużyny dołącza …. kolejny, jedenasty (!) już obcokrajowiec.

Justin Valentino – bo o nim mowa – wedle oficjalnego komunikatu przyjechał do Nowego Targu na testy. Jest Kanadyjczykiem. Ma 26 lat. Dotychczasową karierę spędził głównie w swojej ojczyźnie, grając w ligach juniorskich MMHJ i MLHJ. Następnie w latach 2014-2019 reprezentował Uniwersytet Lethbridge występującej w rozgrywkach akademickich USports.

Przed tym sezonem zdecydował się na wyjazd do Europy i związał się umową z francuskim Briancon. Rozegrał tam jednak tylko 8 spotkań, w których zdobył 1 bramkę i zaliczył 3 asysty. Potem obie strony rozwiązały kontrakt za porozumieniem stron.

- Zdaniem ludzi z zarządu Justin za mało punktował. Ja jednak byłem pod wrażeniem jego umiejętności. Ma przede wszystkim świetny przegląd gry – mówi o Valentina, Alex Svitac, były gracz Podhala, który aktualnie reprezentuje Briancon.