IMG 5959

FUTSAL. Po dwóch porażkach piłkarze Sparty Spytkowice doczekali się pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach II ligi grupy Małopolsko-Świętokrzyskiej. Grając w roli gospodarza na hali w Nowym Targu Spartanie pokonali 4:2 GKS Futsal II Nowiny.

Gdyby w futsalu liczyły się wrażenia artystyczne to ten mecz wygrali by goście. Na szczęście liczą się gole, a tych to gracze ze Spytkowic zdobyli w tym mecz o dwa więcej.

Od pierwsze do ostatniej minuty to goście prowadzili grę, długo utrzymywali się przy piłce, ale mieli olbrzymi problemy z tym by znaleźć sposób na świetnie dysponowanego w bramce Sparty Pawła Chorążego. Taktyka Spartan z kolei opierała się przede wszystkim na rozbijaniu – prostymi środkami - ataków rywala i szukaniu bramkowych szans w kontrataku. I po jednym z nich Daniel Skwarek dał swojej drużynie prowadzenie do przerwy. Mogło być ono wyższe bo tenże Skwarek w samej końcówce pierwszej połowy dwa razy był w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Nowin, ale przegrywał oba te pojedynki.

Po przerwie jeszcze wzrosła przewaga przyjezdnych jeżeli chodzi o posiadanie piłki. Tyle że kolejny zabójczy kontratak spytkowiczan sfinalizował Marcin Bednarczyk. Potem kolejnych kilka okazji zaprzepaścił Skwarek, co wreszcie się zemściło i w krótkim odstępie czasu rywale straty odrobili. Sparta miała jednak w swoich szeregach Kamila Wójciaka. To jego dwa gole – pierwszy z rzutu wolnego – w ostatnich 2 minutach przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść spytkowiczan.