podcraxawygranas

HOKEJ. W niedzielnych derbach Małopolski hokeiści Podhala pokonali - po dogrywce - 2:1 Comarch Cracovię na jej lodowisku i tym samym odbili sobie ostatnie dwie z rzędu porażki: pucharową z JKH Jastrzębiem i ligową z GKS Tychy. Mały niedosyt pozostawia fakt, że do tego by „Szarotki” zagarnęły w tym meczu 3 punkty zabrakło zaledwie 20 sekund!

Pierwsza tercja remisowa i bez bramek. Sytuacji bramkowych z obu stron też za wiele w tej odsłonie nie było. Zdecydowanie najlepszą miał Richard Jencik. Skrzydłowy pierwszej formacji „Szarotek” i były gracz Cracovii w 7 min przegrał jednak pojedynek jeden na jeden z Miroslavem Koprivą. Nowotarżanie dwukrotnie w tej odsłonie wybronili się z liczebnego osłabienia.

W drugiej tercji  kary posypały się z już obu stron, ale tylko Podhale - raz - zdołało wykorzystać grę 5 na 4. W 37 min do krakowskiej bramki z bliska trafił Bartłomiej Neupauer.

W trzeciej tercji nowotarżanie długo kontynuowali bardzo dobrą grę w defensywie, na niewiele pozwalając gospodarzom. Jednak 20 sekund przed syreną końcową krakowianie – grając już bez bramkarza – zdołali wyrównać za sprawą Adama Domogały, który skutecznie dobił strzał Michala Vachovca.

W dogrywce - w jej 2 minucie - wygraną Podhalu dał Justin Valentino, ktory po kontrataku, precyzyjnie przymierzył tuż pod poprzeczkę krakowskiej bramki. 

Comarch Cracovia – KH Podhale 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, d. 0:1)

Bramki: 0:1 Neupauer (Jencik, Pettersson) 37, 1:1 Domogała (Vachocec) 60, 1:2 Valentiono (Pettersson) 62. 

Cracovia: Kopriva – Jachym, Jeżek, Mikula, Vachovec, Tvrdon – Rompkowski, Gula, Leivo, Behensky, D. Kapica – Bychawski, Kruczek, Drzewiecki, Domogała, Bepierszcz – Pac, Stebih, Kamiński, Bryniczka, Brynkus.

Podhale: Odrobny – Seed, Suominen, Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Wsół, Pettersson, Dziubński, Nattinen - Sulka, Mrugała, Różański, Neupauer, Franek – Siuty, Słowakiewicz, Valentino, Campbell.

Sędziowali Przemysław Gabryszak, Krzysztof Kozłowski.

Kary: 8-22 min (w tym 10 min dla Nattinnena za niesportowe zachowanie).