fkpicaas

Jeden z najzdolniejszych polskich zawodników młodego pokolenia, wychowanek MMKS Podhala Nowy Targ Fabian Kapica, jest blisko związania się profesjonalnym kontraktem z pierwszą drużyną „Szarotek”.

17 latek od 2017 roku występował w młodzieżowych ligach w Niemczech. Bieżący sezon rozpoczął w drużynie 20 latków EV Landshut, która występuje w najwyższej lidze w swojej kategorii. Rozegrał tam 18 spotkań, zdobył 3 gole i zaliczył 1 asystę. - Byłem najmłodszym zawodnikiem w drużynie, w dodatku obcokrajowcem. Trener przestrzegał mnie, że będę miał ciężko z regularną grą przez cały sezon. Z tygodnia na tydzień czułem się coraz lepiej, ale pod koniec listopada szkoleniowiec poinformował mnie, że na razie rezygnuje z moich usług, bo ma na moje miejsce o dwa lata starszego obcokrajowca. Rozstaliśmy się w zgodzie. Wróciłem do Polski, ale na pewno za jakiś czas wrócę też do Niemiec – mówi Fabian, młodszy bart Damiana , dzisiaj zawodnika Comarch Cracovii.

Fabian od powrotu do Nowego Targu trenuje z pierwszym zespołem „Szarotek” i rozmawia z władzami klubu. Jak sam mówi rozmowy są na finale i być może na dniach złoży podpis pod kilkuletnim kontraktem. - Liczę, że wszystko zakończy się pozytywnie. 10 lat temu mój brat, będąc w moim wieku świętował z Podhalem, tytuł mistrzowski. Ja wtedy miałem 7 lat, ale doskonale pamiętam atmosferę tamtego meczu. Fajnie byłoby pójść w jego ślady – mówi młodzieżowy reprezentant Polski.

Fot. https://www.evl.info