nawertopowrot

PIŁKA NOŻNA. Porażką 0:1 na własnym boisku z drugoligową Garbarnią Kraków zakończył się kolejny mecz sparingowy piłkarzy Podhala Nowy Targ. W składzie nowotarżan ponownie wystąpił Michał Nawrot.

To powrót tego zawodnika do Nowego Targu. Przed rokiem opuścił on Podhale i przeniósł się do Stali Rzeszów, z którą wywalczył awans do 2 ligi. Teraz w Rzeszowie zrezygnowano z jego usług i po długich negocjacjach zdecydował się na powrót do Nowego Targu.

Zawodnikiem Podhala został też już oficjalnie Hubert Maślanka (ostatnio Sandecja Nowy Sącz), który był z zespołem niemal od początku okresu przygotowawczego.

Jeżeli chodzi o przebieg spotkania to nowotarżanie byli godnym przeciwnikiem dla wyżej notowanego zespołu z Krakowa. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, dopiero w samej końcówce – w 82 min - przyjezdni zdołali zdobyć zwycięskiego gola. Do bramki Podhala trafił Grzegorz Marszalik.  Swoje okazje bramkowe mieli też i gospodarze. W pierwszej niewiele do szczęścia zabrakło Nawrotowi i Damianowi Lepiarzowi, a w drugiej Mateuszowi Otrębie.

- Realizacja celów postawionych przed zespołem była na optymalnym poziomie i to nas jako sztab cieszy. Cały czas pracujemy nad organizacją gry w poszczególnych fazach i jeszcze zdarzają nam się błędy, ale dzięki takim meczom szybko możemy je wychwycić. Warto  również zauważyć że kolejny raz w ostatniej fazie meczu, na boisku przebywała spora grupa młodych zawodników. Jesteśmy na takim etapie przygotowań, że chcemy stworzyć każdemu z nich realną szansę do pokazania swoich możliwości, tak by na bazie zebranych danych określić role w zespole - ocenił trener Podhala, Marcin Zubek 

Podhale Nowy Targ - Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
Podhale: Szukała (46 Pieszek) – Witkowski (60 Derek), Wajsak (46 Mączka), Lewiński (70 Wajsak), Tonia (46 Maślanka) – Potoniec, Mianowany, Dynarek, Nawrot (60 Barbus) – Lepiarz (60 Otręba), Mrówka (46 Palonek).