okladka

Krzysztof Łukaszczyk – wedle oficjalnego protokołu sędziowskiego – potrzebował ledwie trzech minut na zdobycie trzech goli w wygranym 7:0 przez jego zespół meczu podhalańskiej A klasy z Dunajcem Ostrowsko. Takim wyczynem  może poszczycić się niewielu zawodników na świecie.

Łukaszczyk zaliczył klasycznego hat-tricka, wpisując się na listę strzelców w 5,7  i 8 min.

- W pierwszej sytuacji tylko dołożyłem nogę po uderzeniu Marcina Króla. W drugim i trzecim przypadku to już fajne, składne akcje z udziałem Marcina i Krzyśka Trutego. Szczerze, to sam jestem zaskoczony, że te gole dzielił tak krótki dystans czasowy. Na boisku tego się nie czuje  – zrelacjonował strzelec.

Tym samym 30 letni wychowanek Porońca Poronin, a od 3 l at zawodnik klubu z Zaskala, dołączył do wąskiego grona zawodników na całym świecie, którzy mogą szczycić się podobnym osiągnięciem.

Rekordzistą pod tym względem jest Tomm Ross. Szkot z klubu Ross Country, który w 1964 roku na zdobycie trzech goli potrzebował 90 sekund. W 2 minuty i 54 sekundy trzy razy do bramki przeciwnika trafiali też w meczu reprezentacji  Turcji jej napastnik Arif Erden, a także w ligowym meczu Southampton - Senegalczyk Sadio Mane. 3 gole w 4 minuty to z kolei wynik… Roberta Lewandowskiego w meczu reprezentacji Polski z Gruzją.