ksrysys

Z doskonalej strony pokazały się w meczu otwarcia nowego drugoligowego sezonu piłkarki Rysów Bukowina Tatrzańska. Podopieczne Pawła Podczerwińskiego wygrały wyjazdowe starcie z Widokiem Lublin 5:3.

Rysy latem przeszły gruntową przebudowę. Rozpadł się niemal cały trzon zespołu z poprzednich lat. Odeszły m.in. Klaudia Maciążka, Patrycja Dulak i Brygida Solawa.  Nikogo z bogatym „CV” nie pozyskano. Do pierwszego zespołu dokooptowano kolejną grupę wychowanek. W Lublinie w kadrze meczowej było ich aż 8. 

- Jak sięgam pamięcią to nie pamiętam takiego meczu, w którym byłoby aż tyle wychowanek naszego klubu. Co więcej, dla 7 z nich było to absolutny debiut na tym poziomie. Dlatego przed meczem, remis braliśmy w ciemno – mówi Podczerwiński, który po dwóch latach ponownie został pierwszym trenerem zespołu. 

Mecz nie zaczął się dobrze dla Rysów, które przegrywały od 29 minuty. Szybko, wyrównujący trafieniem odpowiedziała jedna z debiutantek, Emilia Kukuczka, która w 32 min skorzystała z nieudanej pułapki ofsajdowej rywalek i wygrała pojedynek z bramkarką.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem. W drugiej to Rysy pierwsze cieszyły się z gola. W 53 min po serii dobitek, do bramki gospodyń wreszcie trafiła Maria Nowak. W 59 min Widok wyrównał, ale po minucie bukowianki znów prowadziły, po indywidualnej akcji Aleksandry Misiury. Po chwili znów był remis, ale w końcówce najpierw na listę strzelców wpisała się Sabina Kornaś po uderzeniu z 20 metra i rykoszecie od jednej z zawodniczek z Lublina, a wygraną Rysów już w doliczonym czasie gry przypieczętowała E. Kukuczka, po akcji z Liwią Potengovą.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem postawy zespołu. Dziewczyny pokazały olbrzymi charakter. Ten wynik to dla mnie samego duże zaskoczenie. Nie było raczej powodów do optymizmu przed startem ligi. Nie dosyć, że doznaliśmy sporych osłabień kadrowych, to zawirowania związane z pandemią, przeszkodziły nam w przygotowaniach. Zagraliśmy tylko jeden mecz kontrolny. Na pewno to zwycięstwo i dany początek wzmocni nas mentalnie. Niemniej czeka nas ciężki sezon – przyznał Podczerwiński.

Widok Lublin – Rysy Bukowina Tatrzańska 3:5 (1:1)

Bramki dla Rysów: E. Kukuczka 32, 90+3, Misiura 60, Kornaś 63, Nowak 53.

Rysy: A. Kukuczka – Potengova, Kamińska, Sowińska (60 Rapacz), Nowak – Misiura, Maćkowiak (46 Kokośkova), Lemieszek, Szlósarczyk, Maćkowiak – Kornaś.