IMG 1251

Bezbramkowym remisem z Metalem Tarnów sezon 2020/2021 w rozgrywkach grupy wschodniej IV ligi zakończyli piłkarze Wierchów Rabka.

Wierchy Rabka – Metal Tarnów 0:0

Wierchy: Zhuk – Kościelniak, Topór, Myrda (78 Luberda), Misiura (73 Derek) – Czubin, Michał Banik, Otręba (30 Maciej Banik), Zubek, Traczyk – Pazurkiewicz (60 Głowa).

Metal: Benek – Baran, Czyż, Chudyba, Kogut – Myjkowski (46 Magdziarczyk), Rajczyk, Slęzak, Reczek, Magdziarczyk - Gromadzki (65 Kruk)

Sędziował: Maciej Cisiński.

Przed meczem działacze i zawodnicy Wierchów uroczyście pożegnali kończącego karierę zawodnika i rezygnującego – czasowo - z funkcji trenera zespołu Sebastiana Świerzbińskiego.

W pierwszej bezbramkowej połowie najbliżej szczęścia był w 34 minucie Łukasz Pazurkiewicz, po którego „główce” piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gości.

Druga połowa zaczęła się od okazji Michała Banika, którego jednak powstrzymał Benek, parując piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi Reczek trafił w poprzeczkę. W kolejnych minutach to Metal stwarzał więcej zagrożenia pod bramką Wierchów, ale dobrze dysponowany był Zhuk, który wybronił m.in. uderzenie z najbliższej odległości Kruka.

Po meczu zawodnicy obu drużyn utworzyli specjalny szpaler, żegnając w ten sposób Świerzbińskiego.